Знеболюючі при вагітності – які не принесуть шкоди здоров’ю

Багато жінок знають, що під час виношування дитини потрібно з особливим трепетом та увагою ставитися до свого здоров’я. Тим не менш, від болю не застрахований ніхто. У деяких випадках вона з’являється несподівано і приносить масу неприємностей. Але що в цьому випадку робити вагітній дівчині? Як усунути хворобливі відчуття, при цьому не нашкодити здоров’ю свого малюка?

Показання до застосування знеболюючих

Відео про вагітність і знеболюючі ліки
Людина часто стикається у своєму житті з болем. Вона може бути м’язова, зубна, головний або з’явилася після травми. Те ж саме можна сказати і про вагітних жінок. Якщо протягом тривалого часу хворобливі відчуття не вщухають, але при цьому приносять муки, без лікарських засобів не обійтися.

Якщо у жінки, яка перебуває в цікавому положенні, з’явився біль, то слід відразу звернутися до фахівця. Тільки досвідчений лікар зможе поставити діагноз і призначити оптимальне лікування, яке буде максимально ефективним та безпечним для мами і малюка. Біль може бути симптомом:

 • підвищеного тонусу матки;
 • порушення перебігу вагітності (завмирання плоду);
 • хронічних захворювань внутрішніх органів;
 • мігрені.

У будь-якому випадку хворобливі відчуття у вагітної потребують повного обстеження організму і постановки точного діагнозу. Не слід в цьому випадку займатися самолікуванням і жменями ковтати таблетки, оскільки вони можуть завдати шкоди розвитку плода:

 • у першому триместрі ліки можуть вплинути на процес закладання життєво важливих органів, що може в подальшому призвести до проблем зі здоров’ям малюка, потворності і вроджених вадах;
 • проникаючи через плацентарний бар’єр, сильнодіючі медичні препарати призводять до необхідності боротьби незміцнілого дитячого організму з шкідливими речовинами.

Під час всієї вагітності жінці не рекомендується приймати ніякі препарати, крім тих, які зроблені на основі натуральних компонентів – трав. Тим не менш, фахівці виділили деякі знеболюючі при вагітності, що майбутні мами все-таки можуть використовувати, але тільки під контролем лікаря і відповідно до зазначеної в анотації дозуванням.

Дозволені медичні препарати – таблетки і мазі

Існує певний перелік медикаментів, які лікарі дозволили приймати вагітним жінкам. Вони можуть ефективно і швидко усунути болі в животі, зняти підвищену температура, озноб, лихоманку та інші неприємні симптоми. Серед них можна виділити:

 • парацетамол;

 • нурофен;
 • но-шпа;
 • ріабал;
 • ібупрофен;
 • папаверин.

Так, наприклад, парацетамол був визнаний навіть Всесвітньою організацією охорони здоров’я як максимально безпечне і ефективний засіб, який жінка може приймати на будь-якому терміні вагітності. Фахівці довели, що він не робить ніякого негативного впливу на організм матері і плоду. Цей лікарський медикамент не тільки чудово усуває будь-який біль, але ще має жарознижуючу дію. Це прекрасний засіб для боротьби з зубний і головний біль.

Нурофен може бути використаний жінкою, яка знаходиться в цікавому положенні, при болю у шлунку. Однак приймати його слід тільки в першому і третьому триместрі. Після тридцятого тижня фахівці його не рекомендують використовувати, оскільки він може істотно зменшити об’єм навколоплідних вод.

Тим не менш, важливо розуміти, що знеболюючі ліки не усувають біль, а тільки на час запобігають її. Для встановлення точного діагнозу необхідно провести повне обстеження і здати різні аналізи. Приміром, головний біль не пройде остаточно тільки після прийому таблетки парацетамолу. Для цього необхідно нормалізувати артеріальний тиск.

Але навіть ці медикаменти вагітної приймати заборонено, якщо у неї є наступні проблеми:

 • бронхіальна астма;
 • виразкові ураження шлунково-кишкового тракту;
 • певні порушення в роботі нирок і печінки;
 • алергічні реакції.

Якщо після прийому знеболюючих з’явилися наступні симптоми – озноб, лихоманка, набряки, нудота і блювота, сильний свербіж і червона висипка на тілі, то слід відразу навіть викликати екстрену швидку допомогу. Зазвичай такі ознаки з’являються протягом кількох годин після прийому таблеток внутрішньо.

У деяких випадках вагітної потрібне використання знеболюючих мазей при дискомфортних відчуттях у м’язах та спині, а також ударах на руках і ногах. Найбільш нешкідливими препаратами є Траумгель, Доктор Мом, Диклофенак Фастум-Гель. Однак їх слід використовувати тільки в крайньому випадку і після консультації з лікарем, оскільки ці медикаменти можуть вплинути на розвиток плода.

Знеболюючі, які вимагають острожного використання

найпопулярніший засіб для зняття хворобливих відчуттів – це анальгін. Однак для вагітних він протипоказаний, оскільки може призвести до порушення розвитку дитини і незворотних ушкоджень всіх його внутрішніх органів – нирок, печінки і кровоносної системи. Навіть дорослим його слід використовувати лише у випадку гострої необхідності.

Такі препарати, як Вольтарен та Ортофен, не рекомендується приймати вагітним. Їх призначають у першому і другому триместрі вагітності тільки в тому випадку, коли ризик для матері вище, ніж для дитини. В останні місяці виношування плоду він протипоказаний жінкам, що знаходиться в цікавому положенні.

чи Можна вагітній використовувати спазмолітики?

Відео про ліки під час вагітності та годування груддю
Ці препарати використовуються в тому випадку, коли хворобливі відчуття викликані спазмами або напругою мускулатури. Вагітні можуть без побоювання приймати різні спазмолітики. Формально вони не відносяться до знеболювальних лікарських засобів, але при цьому чудово знімають навіть сильний біль.

найпопулярнішим спазмолітичну препаратом є но-шпа і свічки папаверин. Вони роблять виражений ефект – знімають тонус матки. Однак дозування препаратів повинен призначити тільки лікар, оскільки у протилежному випадку використання великої кількості спазмолітиків може призвести до появи побічних наслідків. Також підвищена напруга матки – це небезпечний симптом, який може загрожувати сприятливому перебігу вагітності.

Спазмолітичні препарати не чинять шкідливого впливу на організм майбутньої матері і її малюка, тому можуть без побоювання використані на будь-якому терміні вагітності. Таблетки но-шпа по порівнянні зі свічками папаверин мають більш тривалим ефектом, до того ж вони набагато швидше усувають спазм судин.

Вагітність – це найпрекрасніший період у житті будь-якої дівчини. В цей час необхідно вкрай уважно стежити за своїм станом і здоров’ям і в разі появи хворобливих відчуттів і якого-небудь дискомфорту відразу ж звертатися до лікаря-гінеколога і терапевта. Ні в якому разі не варто займатися тільки самолікуванням, інакше жінка буде ризикувати не тільки своїм здоров’ям, але і благополуччям майбутнього малюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *