За скільки до пологів опускається живіт

Одним з вірних ознак швидких пологів є опущення живота. Тому багатьох вагітних дуже цікавить питання: за скільки до пологів опускається живіт?

Чому перед пологами опускається живіт

Відео про сутички перед пологами
Живіт перед пологами завжди змінює своє положення, але, чому це відбувається, знають небагато. А адже почати вивчення питання потрібно з того, що не опускається живіт, а матка, яка за час вагітності значно змінюється в розмірах і обсязі. Саме в матці, а не в животі, живе і розвивається дитина. Його захищають навколоплідні води, а годує плацента. І чим більше стає дитина, тим більше збільшується матка. Разом з нею збільшується живіт, який з часом починає тиснути на шлунок, діафрагму і легкі вагітної.

Поки плід невеликий, він може дозволити собі регулярно міняти положення тіла і перебувати в «вільному плаванні». Але як тільки малюк підростає і переступає межу в 35 тижнів, то мамин живіт починає його обтяжувати і він активно готується до виходу назовні, прокладаючи собі найбільш безпечний і зручний шлях.

Оптимальне передлежання дитини – головне. Воно зручно і безпечно не тільки для малюка, але і мами. При такому положенні пологи протікають легко, швидко і без ускладнень. Рідше малюк бере сідничне або поперечне передлежання. Обидва варіанти ускладнюють процес пологів, але при цьому не роблять його неможливим.

При головному передлежанні плода значно звільняється простір в порожнині живота вагітної, внаслідок чого він візуально і фізично опускається, як, втім, і матка. Коли це відбувається, самопочуття майбутньої матусі значно поліпшується, у неї зникає задишка і печія, нормалізується травлення. Однак на фоні цих позитивних моментів з’являється один негативний – більш часте сечовипускання, так як опустилася матка з ще більшою силою починає тиснути на сечовий міхур.

Чому опустився живіт більш менш зрозуміло, а от коли пологи почнуться, і може допомогти у визначенні терміну опущення живота ще слід розібратися.

Можна точно сказат, за скільки до пологів опускається живіт?

Жоден лікар не дасть на це питання позитивної відповіді. Не важливо, за скільки днів до пологів опускається живіт, адже він навіть не у всіх змінює зовнішній вигляд. Все залежить від становища дитини. Деякі особливо активні дітки продовжують крутитися до самих пологів, опускаючи головку в малий таз безпосередньо під час початку родової діяльності.

На що дійсно гінекологи рекомендують звернути увагу, при визначенні початку родового процесу, так це на регулярність переймів або відійшли води. Якщо перейми тривають по 2-3 хвилини з інтервалом 6-7 хвилин або плодовий міхур лопнув і у вагітної відійшли води – їй терміново слід відправлятися в пологовий будинок.

Всі інші ознаки пологів, що наближаються, – це вигадки, не варті уваги. Організм кожної жінки індивідуальний, внаслідок чого такий же відрізняється індивідуальністю пологовий процес – від початку до повного завершення.

Середньостатистичні дані

Відео про передвісники пологів
Однак це ще не означає, що пологи почнуться рівно через чотири тижні після опущення живота. На початок пологової діяльності великий вплив також мають готовність дитини і матері до пологів, а ще те, які це пологи за рахунком у породіллі.

Так, під час першої вагітності живіт опускається раніше, десь на 34-35 тижні, а у второродящих трохи пізніше – на терміні в 38-39 тижнів. Якщо ж живіт опускається раніше чи пізніше статистичних даних – це не привід для хвилювання. Це взагалі не привід думати, що він повинен опуститися.

Якщо вірити статистиці, то живіт опускається приблизно на 36 тижні вагітності. Тобто, до пологів залишається майже цілий місяць. При цьому дитина вже повністю дозрів і готовий покинути, стало тісним, простір.

У деяких жінок він залишається в колишньому положенні. І це нормально. Не варто шукати аномалії там, де їх немає і бути не може.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *