Як зберегти зуби під час вагітності.


Збереження зубів під час вагітності задача важка, але здійсненна. Останнім часом, зважаючи на екологію, якість продуктів харчування , мало хто може похвалитися абсолютно здоровими зубами. Піклуватися про здоров’я порожнини рота під час вагітності необхідно з багатьох причин.

Насамперед хворий зуб – це осередок інфекції, який може проявити себе в перші години після пологів. Якщо у матері хворі зуби, то можливо, у дитини на ранньому етапі життя теж можуть виникнути проблеми з зубами. Ну і нарешті, у всіх цивілізованих країнах, втратити хоча б один зуб під час вагітності вважається непристойним.

Саме з цих причин, на самому початку вагітності гінеколог обов’язково дає направлення до стоматолога. Він повинен повністю санувати порожнину рота і привести в порядок зуби майбутньої мами. Для здоров’я зубів будь-яка жінка , у тому числі і вагітна, повинна забезпечити свій організм необхідними вітамінами і мінералами. В першу чергу, обов’язково включити в свій щоденний раціон продукти, що містять магній, кальцій, вітамін D. На жаль, не завжди буває можливість збалансовано і правильно харчуватися, тому на допомогу приходять аптечні препарати. Найкращим на сьогоднішній день вважається вітамінно-мінеральний комплекс «Матерна». Ще один препарат, який не поступається за якістю «Матерна» – «Упсавит». Це розчинні таблетки, з яких виходить приємний напій з фруктовим ароматом. Дані препарати коштують недешево. Якщо немає можливості перебігу вагітності приймати дорогі вітаміни, то запас кальцію можна поповнювати вітчизняними препаратами. Не останню роль у збереженні зубів відіграє правильний догляд за порожниною рота. Про те, як правильно чистити зуби всіх вчили ще в дитячому саду. Так само, з дитинства нас вчать тому, що процедура чищення зубів повинна займати 3-5 хвилин, однак у багатьох, ця процедура ледве сягає однієї хвилини. Так само важливо чистити зуби після кожного прийому їжі. Якщо очищати порожнину рота кілька разів на день не надається можливим, вас може виручити жувальна гумка. Вживати її по пачці в день немає ніякої необхідності, проте після прийому їжі, за 10 хвилин, вона допоможе вам освіжити дихання і привести в порядок зуби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *