Як визначити позаматкову вагітність – ознаки і симптоми

Маля, звичайно ж, ворушитися під час переймів, тому що бере активну участь в процесі пологів, проте відчувати це мама не може, так як повністю зосереджена на больових відчуттях.

Що таке позаматкова вагітність?

Відео про позаматкову вагітність
Позаматкову вагітність називається в тому випадку, якщо запліднена яйцеклітина прикріплюється не в матці, а в черевній порожнині, яєчнику, маткових трубах. Очевидно, що така вагітність не закінчиться народженням дитини, так як виношувати його таким чином просто неможливо. Слід сказати, що у практиці гінекології саме поняття «позаматкової вагітності» використовується лікарями вже давно.

Навіть при наявності розвинутої медицини та гінекології, проблема позаматкової вагітності нікуди не зникла.

Позаматкова вагітність, ознаки і наслідки якої є досить підступними і незрозумілими, може стати загрозою здоров’я жінки. Адже доводиться стикатися навіть з такими випадками, коли симптоми дали про себе знати вже в досить пізньому періоді.

Треба ще раз підкреслити, що випадки появи позаматкової вагітності відбуваються досить рідко. Але, якщо вчасно не виявити симптоми і ознаки, наслідки можуть бути не найприємнішими.

Позаматкова вагітність – як визначити?

Як протікає позаматкова вагітність, симптоми якої буває досить складно визначити на самих початках?

Очевидно, що багато чого залежить від індивідуальних фізіологічних особливостей організму жінки, але загальна картина така:

  1. Регулярна поява болів (різких і ниючих) в області живота. Від того, де закріпилася запліднена яйцеклітина, і залежать болю в тій чи іншій частині живота. Це може бути низ, середина;
  2. Неприємні відчуття при ходьбі, бігу, різких поворотах тулуба;
  3. Кров’янисті виділення. Вони можуть бути невеликими або рясними, тривалими.

Велика кількість крововтрат свідчить про шеечной позаматкової вагітності. Саме вона вважається однією з найбільш небезпечних для життя жінки. З-за неправильного розташування ембріона досить часто проблему можна вирішити єдиним способом – видаленням матки.

Коли стає зрозуміло, що вагітність протікає неправильно, з патологією? Перші ознаки позаматкової вагітності помітні вже після затримки менструації. Термін їх появи залежить, головним чином, від розташування плода. Іноді болі відчуваються на 5-6 тижні, а іноді – на 8 тижні. Це стосується того випадку, коли плід знаходиться в матковій трубі.

Коли навантаження занадто сильно збільшується, маткова труба може розірватися. Для здоров’я жінки це серйозна загроза.

Саме ця форма вагітності зустрічається найчастіше. Лікарі виявляють її у 98 відсотків жінок, які мають патологію позаматкової вагітності. Решта 2 відсотки складають такі форми вагітності, як черевна, яєчникова і т. д.

Якщо говорити про відчуття, то тут виникає найбільша кількість питань. Як визначити позаматкову вагітність, ознаки якої не відрізняються на ранніх стадіях від ознак нормальної. Все відбувається точно також: затримка менструації, грудні залози збільшуються і грубішають.

Можуть зустрічатися ще і випадки, коли жінка відчуває нудоту, періодичне запаморочення.

  • Що треба робити, побачивши підозрілі ознаки хвороби?

Відчуваючи тягнучий біль внизу живота, а також помітивши кров’янисті виділення, потрібно якомога швидше звернутися за консультацією до лікаря. Щоб підтвердити припущення про появу патології, знадобиться провести УЗД і зробити аналіз на визначення хоріонічного гонадотропіну. Якщо вагітність протікає нормально, кількість такого гормону має щоденно збільшуватися в кілька разів. А ось у випадку з позаматковою вагітністю процес збільшення порушується, стає нерівномірним.

Причини і наслідки для організму

Відео про причини і наслідки позаматкової вагітності
Фахівці виділяють ряд факторів, які можуть послужити причиною проблеми.

  1. Порушення прохідності маткових труб. Проблема виникає із-за того, що жіночий організм раніше переносив запальні процеси. Причиною можуть послужити анатомічні особливості будови жіночого організму. Для прикладу, зустрічаються дуже звивисті або тонкі маткові труби.
  2. Плодове яйце має аномалію. Лікарі кажуть, що таким чином організм жінки захищається від народження дитини, який має складні генетичні проблеми.
  3. Досить часто доводиться чути і про те, що причиною стали попередні зроблені аборти.

Фахівці виводять статистику, яка свідчить про те, що позаматкова вагітність не є вироком для жінки на все життя. Зазначається, що більше 50 відсотків жінок після народжують дитину без патологій. 20 відсотків жінок мають повторну патологію, а ось 30 – стикаються з безпліддям.

На сьогоднішній день гінекологи, репродуктологи та інші фахівці прагнуть зробити все можливе для того, щоб зберегти здатність жінки до виношування дитини.

Основний метод лікування – лапаротомія, яка протягом багатьох років вважалася єдиним способом вирішити проблему. З-за тривалого періоду реабілітації, а також тривалого періоду відновлення репродуктивних сил жіночого організму, даний метод вважається не досить ефективним. Сьогодні використовуються і нові методики.

Для прикладу – однопортова лапароскопія, яка передбачає єдиний невеликий розріз, необхідний для введення інструменту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *