Як правильно годувати грудьми новонародженого-раннє прикладання і захоплення грудей

Практично всі мами після народження своєї дитини стикаються з проблемою-як годувати грудьми новонародженого правильно? На цю тему вже було написано безліч статей, але інтерес до неї не згасає, а тільки набирає силу з кожним роком.

Важливість годування грудьми для підтримки лактації

Будь-яка дитина потребує захисту і турботи, а для його харчування природа не придумала нічого кращого, ніж материнське молоко. Воно має високу енергетичну цінність, добре засвоюється незміцнілим шлунково-кишковим трактом, а також містить не тільки вітаміни, але і цінні антиоксиданти і імунні клітини.

Грудне молоко матері-це ще захист малюка від несприятливих зовнішніх чинників , саме тому багато педіатри і фахівці з грудного вигодовування радять жінкам зберегти годування на більш тривалий термін. Однак в деяких випадках особливості грудного вигодовування не дозволяють жінці годувати грудьми довго. Більшість причин полягає в неправильному прикладанні.

Якщо мама навчиться правильно прикладати малюка, то це допоможе:

 • забезпечити хорошу тривалу лактацію і стабільну надбавку у вазі;
 • вбереже груди від численних проблем, з якими жінки стикаються після родо-тріщинки, ранки і виразки.

На якість і кількість виробленого грудного молока впливають частота та інтенсивність прикладань. Тому експерти радять дитини ще в пологовому будинку прикласти до грудей, а в перші кілька днів стежити за тим, щоб він якомога частіше і більше харчувався молозивом. Тільки часте годування новонародженого забезпечить приплив молока і допоможе стабілізувати лактацію.

Для розуміння того, як правильно організувати процедуру грудного вигодовування, необхідно знати про процес вироблення молока. У перші три дні з сосків виділяється молозиво, яке містить велику кількість протеїнів, імунних клітин та інших корисних речовин. На зміну первинного молоку приходить вторинне в великому обсязі, яке виробляється часточками молочних залоз. Відео про те, як правильно годувати грудьми дитину

правильне прикладання і захоплення грудей

Одним з найважливіших моментів у становленні лактації є правильне прикладання малюка. Невдалий же досвід може викликати зворотну реакцію і відторгнення не тільки у мами, але і у новонародженого. А ще це може стати причиною раннього переривання грудного вигодовування. Тому на цьому етапі важливо виконати всі дії максимально правильно.

У більшості родових будинків жінкам про це розповідають фахівці, але деякі мами налагоджують годування і осягають прості істини самостійно-тільки правило шляхом проб і помилок. Перед першим прикладанням важливо дотримуватися такого принципи:

 1. Велике значення в становленні лактації має пошук зручного положення мами при годуванні. У перший місяць цей процес може розтягнутися на 30-40 хвилин, а в деяких випадках ще більше, але зупиняти дитини не рекомендується. При виборі положення мама повинна орієнтуватися на свої особисті переваги-сидячи, стоячи або лежачи. Дитина повинна перебувати обличчям до мами на рівні соска. Для більшої зручності і комфорту можна використовувати спеціальні подушки для підтримування голови і тіла малюка.
 2. Носик новонародженого повинен бути притиснутий до грудей матері, але не впиратися в неї. Положення правильно, якщо носик нічого не перекриває, тому жінкам з пишними грудьми слід підходити до питання вигодовування з особливою обережністю.
 3. Новонароджений має розташовуватися досить близько до соска, щоб самостійно його захопити. Не варто мамі його вкладати в рот, оскільки це може стати причиною неправильного захоплення і численних проблем в майбутньому.

Для того, щоб забезпечити максимально повне спорожнення грудей від молока і усунути хворобливі відчуття від годування грудьми , необхідно забезпечити правильне захоплення соска. Якщо все зроблено правильно, то:

 • ротик дитини буде широко відкритий і захоплювати не лише сосок, але і прилеглу до нього ареолу;
 • носик новонародженого щільно притиснутий до шкіри, але при цьому не потопає в грудях;
 • під час годування не чутні ніякі сторонні звуки, крім ковтків;
 • жінка не відчуває дискомфорту.

Якщо малюк буде брати тільки сосок, то здавлювання його яснами призведе не тільки до сильних хворобливих відчуттів у матері, але також появи в подальшому тріщин, ранок і інших неприємних наслідків. Щоб потім тривалий час не лікувати шкіру сосків, слід простежити, щоб всі дії ще на етапі першого прикладання були виконані правильно. Відео про пози для годування грудьми

Якщо дитина невірно взяв сосок, треба відразу ж його забрати, але при цьому не обов’язково силою витягувати сосок, оскільки це може зумовити появу тріщин. Досить легко натиснути на підборіддя, дитина моментально його випустить. Спроби продовжувати потрібно до тих пір, поки правильне захоплення не буде забезпечено.

Правила годування дитини

При годуванні також слід дотримуватися основних принципів, які забезпечать максимальний комфорт не тільки мамі, але і малюкові. Для цього слід звернути увагу на кілька моментів:

 1. Необхідно дотримуватися режиму годувань. Не потрібно кожного разу, коли дитина заплакав, давати груди. Але при цьому строго витримувати покладені 2-3 години теж немає необхідності, оскільки це може стати причиною появи проблем з лактацією і зниження вироблення молока.
 2. Важливо стежити за тим, наскільки повно дитина спорожняє груди. Дуже часто зустрічаються діти, які лінуються «працювати». Вони висмоктують тільки переднє молочко, яке саме ллється. Але воно має низьку енергетичну цінність. Заднє молоко більш поживне і насичене вітамінами, але щоб до нього дістатися, новонародженому слід добре «постаратися». Щоб малюк не засинав, мама може провести рукою по щоці, підборіддя або носика, а також зробити спробу витягнути сосок.
 3. Не потрібно відлучати дитину від грудей при появі застуди або будь-який інший інфекції, не пов’язаної з шлунково-кишковим трактом. Навпаки, годування в цей період передасть малюкові антитіла до інфекційних захворювань, що підвищить його імунітет.
 4. Для того щоб мінімізувати відрижки у немовлят, відразу ж після годування фахівці рекомендують тримати дитину вертикально. Це допоможе вийти зі шлунка зайвим газик, які потрапляють зазвичай при недостатньо щільному охопленні ареоли.
 5. Якщо після годування дитина проявляє занепокоєння, то це може вказати на наявність проблем з животиком. Зазвичай вони проходять у віці 2-3 місяців, але можуть тривати аж до півроку. Мамі для запобігання появи цієї проблеми потрібно стежити за раціоном харчування.

Новонародженому в процесі годування слід давати одну грудь, а другу залишати на наступний прийом їжі. Така методика дозволяє молочним залозам налагодити оптимальну вироблення грудного молока, а також забезпечить висмоктування малюком заднього більш поживного молока.

Але якщо у мами в грудях його мало, то можна за один прийом їжі запропонувати дві грудей. Це дозволить збільшити лактацію, але після годування рекомендується використовувати молокоотсос, щоб повністю спорожнити обидві залози.

Тривалість годувань і інші моменти

Про те, як правильно годувати малюка, сьогодні написано велику кількість статей. Однак кожна мама інтуїтивно може зрозуміти, що для її дитини краще. Не менш важливим питанням є тривалість годувань. Вона в перший місяць може досягати 30-50 хвилин, однак це залежить від індивідуальних особливостей малюка. Деякі новонароджені смокчуть більш активно, інші-«лінуються» і висмоктують тільки переднє молочко.

Про ступінь ефективності годувань можна судити по набирання ваги, якщо вона щомісяця стабільно збільшується, то це може свідчити про те, що дитина активно висмоктує заднє цінніше і поживне молоко. У перший місяць не варто обмежувати дитину за часом годувань, оскільки використання «жорстких рамок» може зумовити проблеми з лактацією. Відео про правильному прикладанні

Зазвичай на самому початку грудного вигодовування кількість годувань може досягати 10-12 разів на добу, проте до двох-трьох місяців вони знижуються до 8. Ситий малюк-це здоровий і задоволений дитина. Будь-яка мама може судити про те, наскільки правильно вона організувала процес грудного вигодовування за наступними характерними ознаками:

 • новонароджений самостійно відкриває рот і випускає сосок;
 • щомісяця зазначається стабільний приріст в вазі і зростанні;
 • дитина добре спить, проявляє активність.

Годування-це важливий етап в житті матері, який повинен доставляти не тільки користь малюкові, але також радість жінці. Це зможе забезпечити тільки правильне прикладання, під час якого жінка не відчуває хворобливих відчуттів, а малюк повністю наїдається. Якщо все зроблено правильно, то і мама і дитина відчувають тільки позитивні емоції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *