Як навчити дитину читати?


Як навчити дитину читати? Це питання хвилює всіх батьків, з того самого моменту, коли їх малюк починає членороздільно говорити. Слід засвоїти один важливий момент – ваша дитина сам жадає скоріше навчитися читати. Згадайте, як він нетерпляче просив прочитати одну напис, то іншу, як він, копіюючи ваш вираз обличчя, розглядає ранкову газету.

Сам процес навчання дитини читанню складається з декількох етапів. Їх кількість варіюється і вибирається саме вами.
Перший етап – підготовчий. Ймовірно, у вашої дитини є улюблена книжка, в якій чудові картинки. Він завжди з радістю їх розглядає, але в цій книжці є і букви – та зона, до якої малюку досі не вдалося дістатися.

Починайте вчити дитину читати з малого.

У житті кожної людини був його перший підручник – буквар. В усіх букварях чудовий алфавіт, який супроводжується ще більш чудовими картинками і невеликими текстами. Якщо це буква «С», то це неодмінно «Собачка», а як собачка розмовляє? «Гав-гав-гав!». Коли ваша дитина починає розглядати хвилюючі йому літери, ви неодмінно повинні робити звуковий супровід тих знаків, на які він звертає увагу. Якщо це «Мама», то ви так і озвучуєте «Ма-ма». І не варто читати дуже повільно, як, втім, і дуже швидко, на цьому етапі у дитини йде зорове сприйняття тексту.

Перетворіть навчання в гру.

Напишіть на картках букви і складайте з них з дитиною спочатку склади, а після слова. Нехай у словах дитина намагатиметься відшукати раніше складений склад, а так само постарається озвучити його. Тут все залежить від вас, найголовніше не змушувати дитину читати насильно, перший крок має зробити він, а якщо процес буде не нудним, а веселим, навряд чи він від неї відмовиться. Коли ваша дитина запам’ятає, як звучать букви алфавіту, як звучать ті чи інші склади, слід приступати до наступного етапу. Назвемо його «Спів». Покладіть перед дитиною картку зі знайомої йому буквою, наприклад «М». Грайливо попросіть його протягнути її звук: «М-М-м-м», а після цього покладіть поруч ще одну знайому «А»: «А-а-а-а». Він не повинен відволікатися після того, як він протягне першу і другу букву, зверніть його увагу, що він озвучив знайомий йому склад «М А».

Дитина, усвідомивши це, прийде в захват, адже він тільки що не згадував, а саме читав!

Повторіть вправу, додавши ще один склад. Коли дитина звикне до заняття, він сам почне наспівувати знайомі слова, а після цілі речення. Але не варто сильно навантажувати дитину, зупиняйте ваше заняття на його успіху і ідіть грати в інші ігри. При наступному занятті ускладнюйте завдання. Почніть зі словосполучень, наприклад, «Велика собака». Після перейдіть до простих речень: «Собака їсть», до поширеним: «Велика собака їсть». У підсумку ви повернетеся до улюбленій книжці малюка, слова якої він ніяк не міг прочитати, але тепер йому це під силу.

Фінальним етапом навчання дитини навичкам читання буде новий світ книг, який відкриє для вас свої двері. Його вміння читати буде справжнім багатством, яке належить лише йому одному, і нікому іншому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *