Вагітність двійнею – подарунок долі

Вагітність для жінки – відповідальна робота, а вагітність двійнею або трійнею вимагатиме від неї ще більшої уваги до свого здоров’я.

Кому судилося народити близнюків

Статистика стверджує, що тільки одна жінка зі ста має шанси завагітніти одночасно двома плодами. Трійнею – одна з тисячі. Але, тим не менш, багато жінок, як і раніше мріють про такий подарунок долі. Однак така вагітність набагато ризикованіше класичної і вимагатиме більше сил і коштів після народження близнюків.

Виникає вагітність кількома плодами з причини виходу з яєчника в овуляционный період двох і більше яйцеклітин, здатних до запліднення. В такому випадку виходять разнояйцевые близнюки, які схожі одна на одну, як сестри і брати, народжені в різний час. Такі близнюки і народжуються в більшості випадків.

Але це не єдина можливість зачати двійню. Іноді трапляється так, що вже запліднена яйцеклітина на певному етапі ділиться, і виходить два зародка. Тоді такі близнюки називаються однояйцеві, а малюки, що з’явилися на світ, схожі один з одним настільки, що відрізнити їх часом не може навіть власна мама.

Вагітність з розвитком двох і більше зародків частіше виникає у тих жінок, в роду яких вже були близнюки. Тобто тут грає роль фактор спадковості. Зростає ймовірність такої вагітності та у жінок, вік яких більше тридцяти п’яти років. Як правило, це відбувається ще й через лікування від безпліддя, так як приймаються стимулюючі препарати.

Деякі особливості «подвійний» вагітності

Відео про вагітність кількома дітьми
Часто при вагітності кількома зародками малюки відрізняються за фізичними показниками. Іншими словами, народжуються дітки з різною вагою, ростом. Визначити багатоплідну вагітність на ранніх термінах можна при стандартному огляді за величиною матки не відповідає терміну вагітності. Але більш точну інформацію дасть ультразвукове обстеження. Під час такого обстеження можна досить чітко розглянути вагітність двійнею. Фото подібного обстеження дивитися дуже цікаво. Хоча, іноді воно може ввести в оману. Тоді в момент пологів маму може чекати сюрприз.

Ведення вагітності двома і більше плодами вимагає особливого спостереження і акуратності з боку акушерів під час пологів. Мами, вагітні не одним малюком, частіше страждають від анемії. Це відбувається тому, що обсяг циркулюючої крові в плаценті значно більше. А пологи передчасно відбуваються в цьому випадку теж частіше. Пов’язана ситуація з тим, що маса дітей при подібній вагітності все-таки відрізняється в сторону збільшення, у порівнянні з вагітністю однією дитиною. Пологи двійнею або трійнею тривають, природно, довше. Проміжок часу до появи другого малюка займає близько п’ятнадцяти хвилин після народження першого. Але братик або сестричка виходять на світло значно легше, тому що все вже підготовлено.

Вагітність двійнею вимагає особливої турботи

Відео про вагітності близнюками
Іноді трапляється так, що для народження малюка, наступного за першим, лікарі вирішують зробити кесарів розтин. Все залежить від ситуації. При вагітності не одним малюком взаємодія мами і лікаря повинно бути тісним. Не можна нехтувати рекомендаціями і призначеннями гінеколога, який веде вагітність. Він хвилюється за маму і дитя не менше. Тому, якщо вам надійде пропозиція про госпіталізацію навіть задовго до передбачуваного терміну пологів, ні в якому разі не відмовляйтеся. Адже при такій незвичній вагітності висока ймовірність відшарування плаценти, що небезпечно для життя і мами, і дитини. А в умовах стаціонару майбутня мама перебуває під пильною увагою медичного персоналу.

Мамі, що готується зустрітися не з одним малюком одночасно, потрібно ставитися до свого здоров’я і самопочуття по-особливому. А щоб мінімізувати косметичні неприємності у вигляді розтяжок на животі важливо заздалегідь подбати про стан поверхні шкіри. Уникнути повністю, звичайно, цього навряд чи вдасться, але поява дива на світ того варто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *