Сльозяться і болять очі що робити і як собі допомогти?

Якщо ви дуже чутлива людина, то знаєте не з чуток, що можна розплакатися під час зворушливого моменту у фільмі або при перегляді дитячих фотографій. Добре якщо так, а що якщо очі сльозяться постійно, і ви не знаєте що робити. Сьогодні ми розберемо ці питання. Чому сльозяться очі і що робити в таких випадках.

Є ще так звані сльози, сльози радості чи горя… В таких ситуація не потрібно ніяк впливати на свої очі. Але якщо ви з’ясували чому течуть сльози, і це наприклад якась алергія або наслідки кон’юнктивіту, то втручання безумовно необхідно.

Очі це дуже важливий інструмент, який потрібно берегти, і якщо ви не навчитеся правильно ними користуватися, то постійно будете мучитися з утомою й болем в очах. А згодом, через погіршення зору, може знадобитися лазерна корекція зору.

Навіщо потрібні сльози?

У нашому організмі все влаштовано не просто так, якщо течуть сльози, то на це є причини. Ми їх розглянемо. Сльози в нашому організмі виконують дуже важливу функцію, і якщо б їх не було, повірте ви б зараз це не те італії.

 • За рахунок слізних залоз відбувається змазування рогівки ока, яка позбавлена кровообігу, і всі необхідні їй речовини отримує з слізної рідини. За добу наш організм може виділити близько 1 кубічного сантиметра сліз. У пристрої очі поруч з ним ми маємо спеціальний слізної мішечок, який і виділяє звичні нам сльози. В основному вони складаються з води, але з деяким вмістом білка.
 • Сльози мають так само бактерицидну функцію. Вони знезаражують простір навколо ока від мікробів, які можуть потрапляти туди протягом дня.
 • слізні залози мають функцію збільшувального скла, будучи для нашого ока якоїсь водяною лінзою.
 • Ще одна цікава функція, коли нам погано, і ми плачем, сльози, виділяючись мають у своєму складі психотропні речовини, які допомагають нам вийти з поганого стану.

Як ви бачите сльози просто необхідні нам, вони виконують цілий спектр послуг для людини. Але важливе питання полягає в тому, чому саме сльозяться очі. Давайте з’ясуємо.

Чому сльозяться очі

Причини за якими сльозяться очі може бути може бути досить багато.

 • По-перше, це банальна втома – коли ви цілий день сидите втупившись в екран комп’ютера, то мимоволі очі почнуть хворіти і сльозитися, іноді ми про це забуваємо.
 • Інша причина – це реакція очі на що, це може бути вітер, пил, якесь чужорідне тіло. Око починає виділяти слізне речовина щоб убезпечити себе і виштовхнути цю пил.
 • Нерідко причиною сльозотечі можуть бути лінзи або окуляри, які невдало встали. Краще таке питання вирішувати з досвідченим фахівцем.
 • Алергія – як не причина? алергіки знають що це таке, реакція може бути на що завгодно. Краще робити спеціальний тест.
 • Нестандартна температура, наприклад сильний мороз, мішечок із слізною рідиною стискається під час морозу і сльози випливають.
 • Захворювання, такі як кон’юнктивіт, або судинне захворювання ока. Тут радами не обійдешся, потрібно вирішувати питання з медичної точки зору.
 • Віковий поріг, дуже часто очі сльозяться в старечому віці.
 • Емоційне напруження – як ми вже говорили, бувають як сльози радості, так і горя, коли людина не в силах стримувати емоції, очі сльозяться самі по собі. Так ми влаштовані.

Ось основні і найпопулярніші причини, коли сльозяться очі.

Якщо очі болять і сльозяться – що робити

Ми підійшли до питання, як же вирішувати таку проблему і що робити коли сльозяться очі?

 • В першу чергу потрібен відпочинок, самі того не помічаючи, ви можете заганяти свої очі до такої міри, що вони почервоніють, будуть хворіти і сльозитися. Просто не напружуйте їх, закрийте очі і полежіть якийсь час.
 • Гімнастика і зарядка для очей. Потрібно розім’яти м’язи, причому не звичні нам, на руках або ногах. Зробіть наступні вправи для очей: прикривши повіки, робіть обертальні рухи, спочатку в одну, потім в іншу сторону, і так кілька разів. Потім теж саме, але тільки вгору-вниз і вліво-вправо. Далі потрібно спочатку дивитися вдалину, краще на вулицю, потім на відстані 10-15 див і теж чергувати.
 • Гігієна очей – важлива не тільки для тіла, робіть контрастні ванночки, поринаючи по черзі то в гарячу, то в холодну воду.
 • Використовуйте окуляри, якщо це потрібно. У ситуаціях коли вам може потрапляти пил, сильний вітер або щось ще. Не допускайте банальних пошкоджень очі, дуже часто це трапляється під час ремонту або будівельних робіт.
 • Вітаміни – око як і будь-який інший орган потребує підживлення, вітаміни для очей приймати теж обов’язково. Вітаміни А і В, так само калій. Рекомендується їсти моркву, гарбуз, абрикос, чорницю, хурму.

Ось такі поради, які допоможуть вам позбавитися від болю в очах. Не забувайте про стабільні перерви в роботі, щоб очі не втомлювалися.

Захворювання викликають сльозотечу

Основною хворобою пов’язаної з очима, а саме зі сльозотечею є кон’юнктивіт, він супроводжується почервонінням білого бичка очі, виділенням гною. Особливо страшно якщо гній виділяється у сні і засихає на ранок. Таке захворювання дуже поширене у дітей.

Крім цього, є різні інфекційні захворювання, при яких сльозяться очі. Наприклад той же грип чи ангіна.

Алергія, як правило сезонна теж часто викликає сльози з очей.

Профілактика та лікування очей

Ми вже описали по пунктах, що потрібно робити якщо очі сльозяться і болять, але дамо ще кілька рекомендацій.

 • Використовуйте компреси для лікування очей, найбільш ефективні це відвар з ромашки, конюшини, листя подорожника або календули. Ще дуже ефективний розчин прополісу.
 • Косметика – це ще одна причина, по якій можуть постраждати наші очі. Використовуйте тільки якісну і перевірену косметику, і не давайте користуватися її іншим людям, як це було прийнято в радянських фільмах.
 • Якщо у вас напружена робота, пов’язана із зором, то постарайтеся взяти за правило, 45 15. Кожні 45 хвилин робіть перерву на 15 хвилин.

Ну і само собою не забувайте про таку процедуру, як гімнастика для очей.

Що робити, якщо очі червоні

Як правило цьому є об’єктивні причини, причини почервоніння очей можуть бути пов’язані елементарно з недосипом, якщо ви засинаєте під ранок, і незабаром встаєте на роботу або навчання, то організм знаходиться в деякому шоці. І судини лопаються, а в наслідок цього ми бачимо почервоніння очей.

Так само об’єктивною причиною може бути ушкодження, може потрапити смітинка, або стружка на виробництві, та хіба мало що. Постарайтеся прибрати чужорідне тіло, плавними рухами від скроні до носа. Або кінчиком чистого рушники якщо в око потрапила муха, наприклад.

На цьому ми завершуємо нашу статтю, бережіть очі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *