Скільки зараз материнський капітал становить грошових коштів

Материнським капіталом називають державну програму, спрямовану на підтримку молодих сімей, які мають 2-х і більше дітей, народжених пізніше 1 січня 2007 року. Незважаючи на те, що оформленням сертифіката можна зайнятися вже відразу після народження другої або будь-якого подальшого малюка, одержати за нього кошти можна лише через 3 роки за умови їх цільового використання. Яким буде розмір материнського капіталу в 2016 році і скільки зараз по ньому можна буде отримати – дізнаєтеся з нашої статті.

Особливості отримання материнського капіталу в 2016 році

Федеральна програма підтримки багатодітних сімей, спрямована на можливість отримання ними сертифіката материнського капіталу, діє з 2007 року. Розмір виплат за нього підлягає обов’язковому щорічному індексуванню і в 2016 році вона становить 453 026 рублів. Що перекриває і лікарняний для вагітних, та інші виплати. Однак, скористатися цією значною сумою зараз можна лише на поліпшення житлових умов сім’ї, якої вона призначається. Це зміна у Федеральному Законодавстві, що стосується материнського капіталу, почало діяти тільки з 1 січня. До цього суму, отриману за сертифікатом, можна було направляти на навчання дітей у навчальних закладах або на накопичувальний рахунок майбутньої пенсії мами. Скасування цих пунктів була обумовлена малою їх затребуваністю і прийняттям закону про безкоштовну освіту в РФ. А ось поліпшення житлових умов було і залишається актуальною проблемою, з якою стикаються багато сімей, практично у всіх регіонах нашої країни.

Поліпшення житлових умов передбачає:

 • придбання нового або вторинного житла;
 • погашення іпотечного кредиту та/або нарахованих за ним відсотків;
 • початковий внесок при оформленні іпотеки;
 • ремонт будинку або квартири;
 • будівництво нового будинку підрядним способом або своїми руками.

Цільове використання материнського капіталу обов’язково повинно бути документально підтверджено. Придбання земельної ділянки під будівництво нового будинку цієї федеральної програмою не передбачено.

Важливий нюанс – погасити іпотечний кредит і нараховані за ним проценти можна не чекаючи 3 років з моменту, коли закінчиться відпустка по пологам та вагітності. Це можна зробити відразу після отримання сертифіката, за умови, що іпотека була оформлена до народження малюка.

Відео про МК в 2016 році

Законом передбачено дію цієї федеральної програми в 2016 році до 31 грудня, після чого планується лише здійснювати виплати за раніше отриманими сертифікатами, величина яких буде відповідати останньому розміру його оформлення. Одноразові допомоги по вагітності, які дають, скасовані не будуть. Але не виключено, що отримання материнського капіталу буде продовжена на кілька років або навіть десятиліть або, як варіант, повноваження щодо його оформлення і виплат будуть передані місцевим органам влади.

Правила оформлення сертифіката

незалежно від кількості дітей, сім’я має право на отримання одного сертифікату за програмою материнський капітал. За умови, що дитина, який не є первістком, народжений пізніше 1 січня 2007 року і він має громадянство РФ. Сертифікат не видається сім’ям, які позбавлені батьківських прав. Отримати виплати по ньому зараз можна після досягнення дитиною, на якого він був оформлений трирічного віку.

Сертифікат оформлюється у відділенні Пенсійного фонду за місцем реєстрації матері. Разом з заявою на його видачу потрібно буде надати пакет сімейних документів, а саме:

 • копії та оригінали паспортів батьків;
 • копії та оригінали свідоцтв про народження всіх, народжених у шлюбі дітей;
 • копія та оригінал свідоцтва про шлюб;
 • поліс СНІЛС;
 • довідку про склад сім’ї, яку дають у Жеку.

Терміну дії у материнського капіталу немає. Він може бути використаний коли завгодно, незалежно від того, буде продовжена програма по його оформленню чи ні. Причому розмір суми, яка буде за нього одержана, буде залежати не від дати його оформлення, а від дати отримання. Тобто, якщо сертифікат буде використаний в 2016 році, то можна розраховувати на суму 453 026 рублів.

При складній фінансовій ситуації сім’я може розраховувати на певну суму материнського капіталу, розмір якої становить 20 000 рублів, скільки передбачено законом. Для отримання цієї суми їм потрібно буде звернутись у відділення Пенсійного фонду для оформлення відповідної заяви встановленого зразка та у відділення Ощадбанку Росії для відкриття рахунку, на який будуть зараховані кошти.

Відео сюжет про збільшення в 2016

Правила отримання коштів по сертифікату

Отримання коштів за сертифікатом материнського капіталу, всупереч розхожій думці, не пов’язане з великими труднощами. Все, що для цього потрібно подати відповідну заяву до Пенсійного фонду, приклавши до неї копію договору купівлі-продажу житла і всіх документів, що підтверджують право переходу власності на нього.

Якщо ж планується придбання житла в кредит, то в Пенсійний фонд разом із заявою потрібно буде надати копію іпотечного договору з розшифровкою загальної суми кредиту і нарахованих по ньому відсотків.

За умови дотримання правил подачі заяви на отримання коштів по материнському капіталу та надання повного пакету документів до нього кошти на спеціально відкритий для цих цілей рахунок будуть зараховані дуже скоро.

За один раз в 2016 році може бути використаний весь розмір виплат по сертифікату або частинами.

Ролик як примножити мат. капітал

Перспективи програми материнського капіталу в майбутньому

Сучасні політологи і соціологи висувають наступні версії розвитку цієї соціальної програми в майбутньому. Причому, їх думки прямо протилежні. А саме:

 • повна відміна;
 • продовження на найближчі 10 років;
 • впровадження на постійній основі.

Відео про нововведення в 2016

Незважаючи на те, що ця програма повністю виправдала цілі його розробників, покращити демографічну ситуацію в країні і те, що президент Ст. Ст. Путін позитивно про неї відгукнувся, пряме заяву про її продовження досі озвучено не було.

Материнський капітал – це реальний шанс для молодих сімей поліпшити свої житлові умови в 2016 році, його розмір і скільки триватиме його оформлення, залежить від урядових рішень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *