Розрахунок електроенергії по лічильнику: лікбез по домоводству

Так склалися життєві умови, що ми всі споживаємо електроенергію. У кожному будинку і в кожній квартирі встановлені електроприлади, які без наявності електрики просто безглузді. Але всі вони споживають від загальної мережі стільки, скільки здатні. За спожиту електроенергію треба платити. Чим вище величина споживання, тим вище і оплата. Тут пропорційна залежність.

Давно розтанув міф про те, що оплата за споживання за нормативами нижче. Це невірно, тому що на нормативну оплату скидаються всі витрати. Тільки наявність лічильника спожитої електроенергії дає можливість хоч якось її економити. Чим більше зекономиш, тим менше заплатиш.

Вчимося рахувати

Коли людина вважає свої власні гроші, він швидко освоює правильність рахунку. Як порахувати спожиту електроенергію? Великих складнощів в цьому немає. Для початку треба зняти показання за минулий місяць. На табло показаний загальний витрата, але в квитанції по оплаті є три графи – початкові показання, кінцеві і витрата.

Математика проста, треба з кінцевих показань вирахувати початкові і отримаємо суму цифр, які і визначають витрата за місяць. Всі свідчення виражаються одиницями спожитої потужності в годину – кВт/год. За кожен кВт електроенергії встановлено тариф оплати. Щоб визначити вартість, треба отриману різницю помножити на вартість 1 кВт. Результатом буде шукана сума.

Всі дані розрахунків вписуються в квитанцію і оплачуються. Оплата повинна виконуватися регулярно – один раз на місяць, тому що прострочення оплати штрафується нарахуванням пені.

Який тариф?

Якщо не вдаватися в нетрі розрахунків тарифу за спожиту потужність, то досить звіритися з постачальниками. Для кожного регіону встановлено свій тариф, але різниця між ними не велика.

У деяких регіонах існує соціальний ліміт, коли, до певної кількості спожитої електроенергії, вона оплачується за одним тарифом, а перевищення цієї норми оплачується за завищеним розрахунком.

Тариф має залежність між споживанням в денний і нічний час. Нічний тариф трохи дешевше. Це відбувається тому, що в нічний час напрацьовується надлишок енергії в мережі через непрацюючого електротранспорту, підприємств та інших споживачів. Але для такого обліку необхідно встановити електролічильник, який здатний ділити спожиту потужність по часу доби.

Як економити споживання?

  1. найпоширеніший і простий вид економії – самообмеження споживання. Кожен власник квартири або будинку може вирішувати самостійно, який прилад включати в мережу, а який не включати. Сам визначає і час, на яке той або інший прилад треба включати. Обмеження знижує комфортність життя, але дисциплінує споживача
  2. Інший вид економії теж має фактор самообмеження в споживанні, але в ньому основне навантаження переноситься на нічний час. Це може бути неприйнятним для тих людей, які звикли спати вночі. Але, маючи подвійний лічильник тарифікації за денну і нічну спожиту потужність, можна виходити з положення

Обидва перераховані види економії повинні ґрунтуватися на знанні споживання електроенергії кожним електроприладом. Споживана потужність вказується або на приладах, або в паспортах до цих приладів. Достатньо цю потужність помножити на час використання приладу і отримаємо споживання за певний час.

Ще один спосіб заощадити – застосовувати електроприлади з мінімальним споживанням. Достатньо замість звичайних ламп розжарювання поставити економні лампочки і результати споживання за місяць відразу ж дадуть позитивний баланс.

Визначення споживаної потужності з допомогою лічильника

Електролічильник моментально відгукується на підвищення споживання електроенергії в квартирі або будинку. Якщо невідома споживана потужність того чи іншого приладу, треба вимкнути всі прилади, а потім включити тільки цей. За змінами показань протягом хвилини або десяти хвилин, можна вирахувати величину споживаної потужності. Для цього, результат вимірювання за хвилину множимо на 60 або на 6, якщо вимірювали 10 хвилин, і отримаємо годинну величину.

Електролампи розжарювання одного і того ж номіналу споживають різну кількість. Різниця не настільки висока, але за обліковий період може набігти цілком відчутна сума. Потужність споживання будь-якого приладу можна визначити по лічильнику, але для визначення потрібно різний час.

Пральна машина працює за закладеною програмою, де є і просто прання, а є і підігрів. Щоб визначити споживання, треба виконати вимірювання під час виконання всієї програми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *