Причини виникнення міоми матки.


Більшість жінок у віці після тридцяти років схильні до ризику виникнення міоми матки. Це доброякісне утворення в м’язовому шарі. Згідно з медичною статистикою, страждають цим захворюванням близько третини жінок.

Причини появи міоми.

Більшість дослідників вважають, що основною причиною виникнення міоми – порушення функції яєчників, а саме підвищення в організмі жінки рівня одного з гормонів, при одночасному зниженні іншого. Саме збільшення гормону веде до зростання окремих м’язових груп матки. Так само основними причинами появи міоми в матці можуть бути порушення в роботі ендокринної системи, перенесені аборти, діагностичні вискоблювання, спадкова схильність.

Зростання міоматозних вузлів.

Зростання міоматозних вузлів у жінки спостерігається аж до закінчення менструальної функції , потім може спостерігатися їх зворотна регресія. Свою частку в розвиток м’язової пухлини вносять запальні захворювання статевих органів, родові ускладнення, так само спровокувати розвиток міоматозних вузлів можуть захворювання серцево-судинної системи (анемії), хронічні стреси, відсутність пологів та грудного вигодовування у жінок старше 30 років. Так само свою дію може надати застій крові в органах малого тазу, в наслідок малорухливого способу життя і відсутність повноцінних сексуальних відносин.

Міома матки і вагітність.

Наявність міоми матки не має в більшості випадків перешкоджати настанню вагітності. Але при підготовці до вагітності необхідно обстежитися, так як виношування дитини може спровокувати її зростання. В деяких випадках наявність міоми матки може викликати різні ускладнення у вигляді кровотеч, мимовільних абортів.

Діагностика міоми.

Діагностика міоми матки ускладнюється відсутністю яскраво виражених специфічних симптомів. З цієї причини виникає необхідність у профілактичних обстеженнях , які повинен проводити гінеколог при огляді на кріслі, ультразвукова діагностика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *