Проводка в квартирі своїми руками – важливі моменти та рекомендації фахівців

 • Як зробити проводку: способи
 • Як вибирати переріз проводки?
 • Як”укладати”проводку?
 • Що може знадобитися?

Електропроводка для сучасної квартири або будинку необхідна як «Отче наш»! Скажемо навіть більше – що навіть у тому будинку або квартирі, а також на кухні, де така проводка вже була, час від часу її необхідно оновлювати. І, в першу чергу, повинна бути оновлена ??алюмінієва проводка.

Треба сказати, що електропроводка в квартирі або на кухні може бути замінена і своїми руками. І для цього зовсім необов’язково звертатися до професіоналів. Головне в цьому випадку – знати і розуміти роботу електричного кола стосовно до окремій квартирі. І, починати в цьому випадку необхідно зі складання плану квартири або будинку. Однак, якщо у вас вже досить «досвідчене» око, то можна починати роботи на кухні і без складання такого плану. Хоча, чесно кажучи, будь електропроводка любить схематірованіе.

Як зробити проводку: способи

Треба сказати, що електропроводка тільки своїми руками в квартирі може бути прокладена трьома способами: відкритим, закритим і комбінованим. І для кожного з них є, як свої переваги, так і недоліки. Наприклад – відкритий спосіб прокладки дуже зручний у візуальному плані, проте в ваннах і на кухні він заборонений. Та й для сучасних квартир він не дуже естетичний.

У своїй більшості в сучасному будинку або квартирі використовується закритий спосіб прокладки електропроводки. Він полягає в висвердлюванні або штробленню спеціальних канавок, в які і укладається електропровід. Однак даний тип роботи можна назвати дуже трудомістким і під силу не кожному.

Як вибирати переріз проводки?

Отже, якщо буде складатися схема майбутньої електропроводки в квартирі і на кухні зокрема, то слід враховувати і розраховувати то кількість побутових електричних приладів, яке здатна буде «винести» проводка.

При виборі перетину електропроводів слід враховувати, що воно повинно приблизно на 30% перевищувати розрахункове значення. Якщо проводка в квартирі внутрішня і прихована, то в якості електропроводів зазвичай використовують марки ППВ, АПВ, АППВ. Хоча, з проводів всіх марок найкраще підходить провід марки ВВГ НГ. Він хороший тим, що його ізоляція не горить.

Примітно, що для розеток слід підібрати проводку з трьома жилами і перетином кожної з них не менше 2,5 мм (для розеток). У квартирі для кухонних електроплит перетин дроту має бути не менше 4 мм. Для живлення освітлювальної мережі цілком підійде і 2х-жильний провід перетином в 1,5 мм. Така проводка вважається цілком надійною.

Квартирна електропроводка найбільше« любить »мідні ізольовані проводи, які набагато краще алюмінієвих. Але пам’ятайте, що з’єднувати алюмінієві жили проводів з мідними настійно не рекомендується, зважаючи великої різниці в властивості міді й алюмінію. Якщо цією рекомендацією знехтувати, то цілком імовірно, що в недалекому майбутньому матимуть місце обриви жив і навіть їх коротке замикання.

Якщо виникає необхідність з’єднувати проводи своїми руками, то найкраще робити це методом пайки, але ніяк не скручуванням жил. Незважаючи на те, що даний спосіб є відносно трудомістким, свої позитивні плоди він принесе вельми швидко.

Як”укладати”проводку?

Розраховуючи метраж електропроводки, бажано до довжини кожної ділянки додавати 20-30 см дроти. Це необхідно як в якості запасу, так і для підключення розеток або ж вимикачів. Запам’ятайте, що загальна кількість розподіляючих коробок повинно відповідати загальному кількістю сумарною кількістю світильників, розеток або вимикачів.

Починати розмітку майбутньої електропроводки в квартирі і на кухні необхідно з того місця, де пролягатиме її магістраль .

 • Як правило, така магістраль починається від розподільного щитка і закінчується в самій останній точці монтажу
 • Магістральний провід укладається на відстані в 15-20 см від стелі, строго паралельно підлозі
 • Після визначення місця проходження магістралі необхідно розмітити місцерозташування майбутніх розеток і вимикачів і провести від них до місця проходження магістрального електропроводи вертикальні лінії. В ідеалі вони звичайно перпендикулярні, однак на практиці в цілях економії дроти їх часто проводять під н
  айбільш зручним кутом
 • Далі – намалювати квадрати точно таких же розмірів, які є у майбутніх встановлюваних розеток, відступивши від підлоги 90 см
 • Після відповідної розмітки слід приступити до штробленню канавок для електропроводки і вирізання своїми руками отворів під розетки і вимикачі

Що може знадобитися?

Для штробления канавок своїми руками в квартирі і на кухні може знадобиться спеціальний інструмент і пристосування. А саме:

 • Кутова шлифмашинка з встановленим диском для робіт по бетону
 • Зубило для монтажу і молоток
 • Електродрель зі спеціальними насадками

Ці інструменти зазвичай використовуються для окремої області. Однак для цегельних стінок і для бетонних перегородок вони годяться погано. Найкраще їх використовувати на стінах з піноблоків або покритих вапняної штукатуркою.


Після виконання всіх підготовчих робіт у квартирі, кухні, слід приступити до прокладання проводів по вже готовим канавкам (штроби) до першої від розподільного щитка коробці розподілу. Звідси ж необхідно провести дроти від вимикача до стельового або настінні світильники. Причому необхідно пам’ятати, що в кожну распредкоробкі від розподільного електричного щитка повинно прийти по 1 електрокабелю харчування. Після чого проводи необхідно правильно з’єднати і ізолювати. Технологія розподілу на кухні та для кожної кімнати аналогічна.

Для проведення електромонтажних робіт своїми руками доведеться заздалегідь подбати про:

 • пасатижах з ручками, на які надіті ізолюючі накладки
 • викрутки: хрестоподібної і плоскою
 • тестері
 • монтажному ножика або кусачки
 • ізоляційної стрічці або туте (Термоусаджувані трубки)
 • електричному пробнику

instrumenti-dlya-elektrika

Після закінчення з’єднань всіх проводів рекомендується перевірити, чи правильно зібрана проводка. Причому, як в цілому, так і окремо на відсутність обривів або короткого замикання. Напруга в розетках або наявність фази слід перевіряти тільки тестером або спеціальним пробником. І тільки якщо все гаразд, можна приступати до установки розеток або вимикачів і закінчити всі роботи декоративного характеру в квартирі і на кухні.

Пам’ятайте, що правильно прокладена і змонтована своїми руками проводка (електропроводка) в квартирі здатна прослужити не один десяток років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *