Правильне харчування для набору м’язової маси

Пружне накачане тіло – це не тільки краса і сексуальність, але і сила, здоров’я, витривалість. Однак для досягнення такого результату недостатньо лише виконувати фізичні вправи.

Слід мати на увазі, що неможливо наростити м’язи, не приділяючи належної уваги харчуванню. Правильне харчування життєво необхідно для збільшення м’язової маси, особливо – після силових вправ. М’язам необхідний будівельний матеріал, білок. Його добове кількість повинна становить 2 одиниці на кілограм маси тіла.

Під час тренувань втрачається величезна кількість енергії, яку необхідно компенсувати, повернути організму. Причому «повернення» повинен перевищувати втрати. В іншому випадку, навіть виконуючи спеціальні вправи, мета яких – збільшити обсяг м’язів, ви будете худнути і виснажуватися.

Для досягнення бажаного результату, збільшення м’язової маси, важливо дотримувати принципи спортивного харчування.

Не відчувати почуття голоду до і після тренувань

Як уже говорилося, під час тренувань витрачається колосальна кількість енергії. Якщо тренуватися на порожній шлунок, організм буде переробляти наявні запаси, а отже, на будівництво м’язів вітамінів і інших корисних елементів не залишається. Щоб цього не допустити за годину до тренувань необобходимо вжити в їжу быстроусвояемую, вуглеводну їжу. Можна замінити її білками, оскільки вони перемовляються довше, і приймати їх потрібно раніше – за 1, 5 години до навантажень.

Вкрай важливо харчуватися і після тренувань. Причина все та ж – на відновлення потрібна енергія. Харчування після тренувань і забезпечує нею. Так, після завершення тренування, вже через 15 хвилин можна перекусити легкою їжею. Відмінним варіантом такого перекусу є банани.

Добре харчуватися завжди

Справа в тому, що під час тренувань відбувається, умовно кажучи, розрив м’язових волокон. Потім вони, «обростаючи» одержуваним білком, знову з’єднуються, збільшуючись при цьому в розмірах. Візуально це виглядає як збільшення м’язової маси. Однак «зрощення» відбувається не на тренуванні, а під час відпочинку, протягом наступних днів. Тому, щоб забезпечити м’язи «цеглинками» потрібно добре харчуватися кожен день. Адже саме в цей час ростуть м’язи. Правильне харчування для набору м’язової маси має стати корисною звичкою, а не дотримуватися час від часу.

Прислухайтеся до свого організму

Набір м’язової маси у різних людей в однакових умовах тренувань різний. Тут вся справа в обміні речовин. Враховуючи його, потрібно вибудовувати режим харчування.

Так, якщо ви володар швидкого обміну речовин, тобто легко втрачаєте у вазі, потрібно вживати велику кількість білків і вуглеводів. Правильне харчування для набору м’язової маси в даному випадку – це різноманітна їжа. Не захоплюйтеся солодким, оскільки це – швидкі вуглеводи. Вони не є матеріалом для м’язів, але зате дуже добре відкладаються на боках і стегнах.

Тим же, хто схильний до повноти, краще замінити частину вуглеводів на білкову або низькокалорійну їжу. Якщо в деяких частинах тіла ви маєте відкладення, спочатку потрібно позбавитися від них. Інакше м’язи, хоч і будуть рости, але так і залишаться приховані під шаром жиру.

В незалежності від обміну речовин, харчуватися необхідно 6 разів на день. Обов’язкові сніданок, обід і вечерю. Між ними «вклинюються» невеликі перекуси. Ви не повинні відчувати почуття голоду, так як це означає, що організм почне брати дорогоцінний запас енергії і мікроелементів.

Таким чином, суть цієї статті полягає в тому, що без правильного, повноцінного і регулярного харчування говорити про зростання м’язової маси не доводиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *