Правила купання новонародженої дитини.


Перші дні після народження дитини для кожної мами найважчі і хвилюючі. Жінки, які вже трохи знають про догляд за новонародженими, швидше звикають до нової обстановки. Складніше доводиться мамам, які вперше стикаються з материнством. Тоді їм на допомогу приходять брошури, книги і журнали, в яких перераховані всі правила по догляду за малюком в перші дні його життя. Дуже часто акцент у таких джерелах роблять на годуванні малюка, але купання теж є не менш важливим моментом новонародженої дитини. Невдалий досвід першого купання може навіть нашкодити дитині, тому варто підготуватися до цього процесу заздалегідь.

Як правильно заварити низку для купання новонародженого?

Після того, як пупок у малюка відпав, мами приймають рішення спокутувати своїх малюків. Для початку слід приготувати відвар череди або ромашки. Ці трави мають властивість надавати дезинфікуючу і протизапальну дію, тому при обмиванні дитини водою з додаванням низки зменшується небезпека попадання інфекції в пупок і виникнення шкірної алергії. Перед самим купанням не завадило б і обробити пупок міцним розчином зеленки або марганцівки. Ці препарати можуть усунути всі бактерії, і завдяки яким, теж зменшується ризик запалення. Настій череди для купання необхідно готувати заздалегідь. Для цього необхідно взяти збір сухої трави з розрахунку 3 ст. ложки на 10 літрів води (заварювати і розводити). Насипте збір у скляну банку, залийте 2-3 склянками окропу. Поставте банку в каструлю, налив в неї води стільки, скільки в банку. Накрийте кришкою і кип’ятіть на вогні 15-20 хвилин. Після закінчення часу дайте настоятися протягом 45 хвилин. Приготовлений відвар слід процідити через марлю, перед додаванням ванну. Купувати різноманітні засоби для купання новонародженого немає необхідності, тому що вони можуть стати причиною подразнення шкіри і слизової немовляти. У дуже рідкісних випадках допускається використання дитячого мила, але для першого купання лікарі не рекомендують і його. Проводити водні процедури необхідно перед годуванням. Зазвичай матусі приходять до висновку, що купати дитину зручно перед 10-ти годинним вечірнім годуванням. Але можна купати перед кожним прийомом їжі, головне не після, тому що багато дітей відразу засинають. Найзручніше купати своїх діток перед 6-ти або 10-ти годинним годуванням. Якщо для водних процедур дитини використовується ванна, то її необхідно гарненько вимити. Бувають випадки, коли сучасні мами і тата хочуть привчити дитину до великій ванні з перших днів життя. Це звичайно не погано, але перше купання краще все-таки проводити саме у ванночці. Тривалість такої процедури триває до чотирьох хвилин, тому що різка зміна відчуттів є для малюка великим стресом. Правильне купання новонародженого – це проведення всіх гігієнічних процедур з мінімальним ризиком для маленького чоловічка. Саме це є запорукою успішних подальших експериментів з плаванням і пірнанням немовлят.

Яка повинна бути температура для купання.

Важливим моментом в купанні є підготовка води. Вона повинні бути певної температури. Сильно холодна вода може викликати неприємні відчуття у дитини, також може стати причиною переохолодження та страху перед подальшими купаннями. Занадто гаряча– це теж погано. Системи терморегуляції у дитини ще не досить досконалі, тому малюк може просто перегрітися. Кожен батько повинен пам’ятати, що температура води не повинні бути більше 37.3 градусів, і не нижче 36.6. Саме ці межі вважаються самими нормальними, тому новонародженому буде найбільш комфортно. Унаслідок фізіологічних потреб, перше купання повинно пройти швидко. Необхідно ретельно контролювати температуру води, тому що вона може швидко охолонути. Будь купання новонароджених дітей має приносити задоволення як дитині, так і батькам. Якщо у цей день у дитини сильно болить живіт або піднімається температура, то купання варто відкласти на інший день, коли дитині стане краще. Найчастіше діти дуже люблять купатися, тому вечірня підготовка до сну стає приємним проведенням часу для кожного члена сім’ї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *