Поліжінакс при грудному вигодовуванні – коли без нього не обійтися

Годування груддю є найвідповідальнішим етапом у житті жінки. У цей період потрібно уважно ставитися до стану свого здоров’я і постаратися повністю виключити прийом лікарських препаратів. На жаль, під час лактації організм молодої мами дуже сприйнятливий до інфекційних запалень різного роду, які не можна не лікувати. Сучасний препарат Поліжінакс за призначенням лікаря дозволений до застосування під час грудного вигодовування. Про нього і піде мова в нашій статті.

Що являє собою Поліжінакс?

Відео про Поліжінакс
Поліжінакс – це комбінований лікарський засіб місцевої дії, вироблене французькою фармацевтичною компанією Лабораторія Инотек Інтернасіональ. Випускається він у формі вагінальних свічок, а основним його призначенням є лікування інфекційно-запальних захворювань органів малого тазу, збудником яких є хвороботворні бактерії та гриби.

Такий широкий спектр дії цього препарату забезпечують входять до його складу активні компоненти:

  • Неоміцин;
  • Поліміксин В;
  • Ністатин.

Неоміцин є ефективним антибактеріальним засобом, він активний у придушенні життєдіяльності грамнегативних і грампозитивних бактерій. Антибіотик Поліміксин В ще більш посилює активну дію неоміцину. А активна речовина ністатин пригнічує розмноження дріжджоподібних грибів роду Candida, що є збудником молочниці.

І неоміцин, поліміксин В при внутрішньом’язовому застосуванні можуть викликати ураження нирок або слухового апарату. При місцевому застосуванні ризик цього повністю виключений.

При введенні цього препарату в піхву його активні компоненти, завдяки додатковим речовин, рівномірно розподіляються по всьому піхви, проникаючи у найвіддаленіші його ділянки і надають свій терапевтичний ефект.

На жаль, всі активні компоненти препарату Поліжінакс, незважаючи на його місцеве застосування, здатні проникати в грудне молоко і чинити на організм малюка токсичну дію. Тому цей препарат заборонений до використання під час лактації з-за його здатності накопичуватися в грудному молоці. Тим не менш, іноді цей препарат рекомендується молодим мамам при наявності у неї прямих показань до його застосування. Більш докладно про це – в наступних розділах.

Показання та протипоказання до прийому Полижинакса

Поліжінакс, завдяки входженню до його складу трьох антибіотиків, ефективний проти багатьох збудників інфекційних захворювань статевих шляхів. Тому основним показанням до його застосування буде місцева терапія запалень, що викликаються порушеною вагінальної флорою, а саме:

  • Вульвовагініти;
  • Бактеріальні неспецифічні кольпіти;
  • Грибкові та змішані кольпіти;
  • Вагінальний кандидоз;
  • Цервиковагиниты.

Ефект від використання цього препарату помітний вже після першого введення вагінальних супозиторіїв. Після того, як вона розчиниться в піхву, її активні компоненти м’яко заповнять всю його слизову оболонку і усунуть супроводжує захворювання свербіж. Після чого почнуть активно впливати на патогенні мікроорганізми, перешкоджаючи їх розмноження і проникненню у піхвові складки.

Протипоказанням до використання цього препарату є індивідуальна чутливість до його активним компонентам і, як вже згадувалося вище, годування грудьми.

Використання Полижинакса при грудному вигодовуванні

У деяких випадках з запальними захворюваннями піхви під час грудного вигодовування без прийому заборонених в цей період препаратів обійтися не виходить. Тому при необхідності використання Полижинакса годування груддю потрібно припинити і тимчасово перевести малюка на адаптовану за віком молочну суміш. Молодій мамі потрібно буде регулярно зціджувати молоко, щоб зберегти лактацію і по закінченню лікування знову повернутися до годівлі грудьми. Лікування молочниці у годуючої мами, як правило, проводять більш щадними препаратами.

Курс лікування полижинаксом в середньому становить 12 днів. Свічки вводяться 1 раз на добу перед сном глибоко у піхву для уникнення їх витікання після розчинення.

Треба зазначити, що починати використання цього препарату можна тільки за призначенням лікаря після отримання результатів всіх необхідних аналізів і визначення точної причини наявного запалення. Самолікування в даній ситуації – неприпустимо.

Дуже рідко при терапії полижинаксом жінки відзначають побічні явища у вигляді місцевої алергічної реакції при тривалому його застосуванні, яка проходить відразу після його скасування.

Альтернативні препарати, сумісні з грудним вигодовуванням

Відео про вагінальні свічки Бетадин
Як вже зазначалося вище, лікування будь-яких піхвових запалень проводиться після отримання результатів аналізів на виявлення їх збудників. Найбільш часто молодих мам переслідує молочниця. Для її лікування при грудному вигодовуванні добре зарекомендували себе свічки Клотримазол.
Поліжінакс – ефективний антибактеріальний препарат для місцевого використання. При його застосуванні за призначенням лікаря зняття запального процесу наступить негайно, а по закінченню терапії можна повернутися до годівлі грудьми.

Для лікування бактеріального вагінозу і деяких видів кольпіту широко використовуються вагінальні супозиторії Тержинан, які теж дозволені до використання за призначенням лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *