Погану поведінку маленької дитини.


Діти не народжуються егоїстичними нагловатимі грубіянами. Поведінка дитини часто пов’язане із зовнішнім впливом, атмосферою в родині, в дитячому садку, школі. Погана поведінка дитини зумовлена тим, тому що така поведінка допомагає йому швидко досягти бажаного. Батькам краще припиняти некоректну поведінку, інакше з віком воно буде тільки гірше.

Що робити батькам, якщо дитина бреше.

Культивуйте в родині атмосферу правди. Дайте дитині зрозуміти, що ви чекаєте від нього тільки правду. Можна сказати дитині: «У нашій сім’ї не брешуть». Якщо дитина сказав правду, не лайте його за скоєне, а, навпаки, похваліть за те, що він сказав правду.

Постійно пояснюйте, чому брехня небезпечна, як вона призводить до серйозних проблем, змушує інших людей погано про тебе думати.

Якщо ви підозрюєте дитини у брехні, можна задати йому питання: «Це правда чи ти придумав?» Якщо дитина бреше, то впливати на його свідомість можна питаннями морального характеру: як правильно вчинити? як ти думаєш, чому мені це не подобається? якби всі в нашій родині говорили неправду, то що б сталося?

Що робити, якщо дитина лається.

Якщо дитина лається, або гірше того, говорить матюки, насамперед поясніть дитині, які слова у вашому будинку не вимовляються ні за яких обставин. Введіть правило — якщо не знаєш, можна вимовляти якесь слово чи ні, то краще його не вимовляти. Розкажіть про наслідки лайки та матюків. Наприклад, лайки можуть образити інших людей, їх можуть почути дідусь з бабусею або вихователька в садку, про сім’ю можуть погано подумати. Постарайтеся знайти альтернативні варіанти лайки. Дитина може сам придумати такі слова. Якщо почуєте лайка дитини, то не реагуйте на це занадто бурхливо, просто скажіть, що у вашій родині так не говорять.

Що робити якщо дитина огризається.

Якщо дитина огризається на ваші слова, то відразу ж припиніть розмову і вкажіть, що таке поведінка є неприйнятною. Не потрібно зітхати, знизувати плечима або качати головою. Кожен раз, коли дитина вислухає вас, не перериваючи розмови, подякуйте його за це: «Спасибі, що чемно вислухав мене. Я це дуже ціную».

Що робити якщо дитина кусається.

Діяти потрібно негайно. Відведіть дитину в бік, строго кажучи: «Кусатися не можна!» Щоб показати, як це боляче, поверніться до вкушеного дитині і пожалійте його.

Зазвичай кусаються діти, у яких ще недостатньо розвинені розмовні навички. Таким чином вони висловлюють своє невдоволення.

За маленькими кусаками потрібно постійно стежити під час гри з іншими дітьми. Як тільки вони постараються когось вкусити, можна своєю рукою прикрити дитині рот і сказати: «Не кусайся! Скажи — моя черга!» Можна відвернути дитини іншою іграшкою або грою.

Що робити, якщо дитина не слухається.

Якщо дитина не слухає, що ви йому говорите, то привернути його увагу допоможуть наступні дії.
По-перше, самі навчіться вислуховувати свого чоловіка, родичів, друзів і дитини. Слухайте дитини в два рази довше, ніж говорите з ним. Намагайтеся говорити з усіма членами вашій сім’ї спокійним, розміреним тоном. Не допускайте підвищення тембру голосу. Діти відключають свою увагу, коли їх критикують, читають моралі, погрожують, кричать.
По-друге, зверніть увагу дитини до себе до початку розмови. Спокійним голосом зверніться до нього зі словами: «Послухай, що я скажу.» Знизьте тон свого голосу. Коли ви зриваєтеся на крик, дитина перестане вас слухати.
по-третє, кажіть коротко і по темі. Діти не люблять вислуховувати лекції. Іноді достатньо одного слова: «Прибирання» або «Домашня робота». Перш ніж дитина почне діяти, йому потрібно зрозуміти, про що ви говорили. Тому після того, як ви сказали дитині щось зробити, почекайте 3-5 секунд, перш ніж реагувати.

Що робити, якщо дитина командує.

Якщо в групі дітей ваша дитина любить верховодити і вказувати, кому що робити, то повчите його чекати своєї черги. Якщо діти не можуть прийти до згоди щодо правил гри, навчіть їх кидати монетку. Поясніть, що гості мають переважне право. Якщо ви помітили, що дитина зробила щось разом з іншими дітьми, обов’язково похваліть його за це.

Що робити, якщо дитина багато вимагає.

Якщо дитина вимагає собі нові іграшки або цукерки в магазині, спокійно скажіть своє «ні» і не мучтеся докорами совісті. Виховання дітей — це не конкурс популярності. Рано чи пізно ваше рішення може не сподобатися дитині, і він повинен уміти з цим миритися.

Спробуйте навчити дитину розстановці пріоритетів. «Іграшки ми купуємо на дні народження і свята, а зараз нам потрібно купити одяг на осінь».

Вимикайте звук під час рекламних роликів. Дослідження показують, що після переглядів реклами діти більш вимогливі. Введіть правило робити рукодільні подарунки родичам. Нехай дитина зробить що-небудь своїми руками бабусі на день народження або мамі на 8 березня. Таким чином, дитина навчиться висловлювати свою любов через подарунки, в які вкладені його душу і працю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *