Ознаки овуляції: як не пропустити момент зачаття


Овуляція – один з обов’язкових умов зачаття дитини. Щоб не пропустити цей день, багато жінок, що намагаються завагітніти довгий час, роблять всілякі тести. Тим не менш, існують як явні, так і приховані ознаки овуляції в організмі.

Овуляція – це вихід зрілої яйцеклітини в черевну порожнину матки. У нормі, у кожної жінки дітородного віку це відбувається один раз в цикл (кожні 21-35 днів). Періодичність залежить від довжини вашого менстурального циклу. Чому так важливо наявність овуляції при плануванні вагітності? При регулярній і повної овуляції шанс завагітніти значно підвищується саме в цей період. Найбільш сприятливими вважаються 6-7 днів до овуляції, іменовані фазою повільного наростання. Його продовжує фаза швидкого спаду – це як правило 1-2 дні після овуляції. Чому найкращими для зачаття вважаються саме ці дні, не дивлячись на те що життєздатність яйцеклітини становить 12-24 години?

вся справа в тому, що життєздатність сперматозоїда становить від 5 до 7 днів. При зустрічі з яйцеклітиною в період овуляції ймовірність зачаття підвищується, навіть якщо статевий акт був за кілька днів до дозрівання яйцеклітини. Після вищеописаних днів підвищеної фертильності, фолікули в організмі починають виробляти прогестерон, що означає перехід у фазу абсолютного безпліддя, яка закінчується приходом менструації. Як не пропустити це вікно зачаття та отримати довгоочікувані дві смужки на тесті вагітності?

Характер виділень в період овуляції

В різні дні циклу характер і кількості виділень істотно відрізняються. У звичайні дні виділення густі, білі, а в деяких випадках взагалі відсутні. В день овуляції виділення стають схожими на курячий білок. Рясні виділення у цей день дають знати про прихід овуляції та слідчо найкращого часу для зачаття дитини.

Якщо процес овуляції яскраво виражений, то пропустити такого типу виділення буде досить складно для зацікавленої жінки. Інше питання в тому, що відкриття вікна фертильності не у всіх супроводжується даними симптомами. Коли ознаки овуляції виражені сабо можна скористатись іншими варіантами визначення.

Вимірювання базальної температури тіла

Будь-яка жінка, яка готується стати матір’ю рано чи пізно повинна ознайомитися з таким терміном як базальна температура тіла. Отже, базальна температура тіла це метод функціональної діагностики, який дозволяє оцінити стан гормонального гомеостазу у жінок і визначить найбільш ймовірні дні для зачаття. Вимірюється вона градусником в прямій кишці в період найбільш спокійного стану організму – після ранкового пробудження. В цей час температура тіла найбільш низька.

Щоб з точністю розрахувати і не пропустити момент «Х» необхідно робити замір протягом циклу і записувати дані у вигляді графіка. В залежності від наближення заповітного дня графік буде змінюватися, і крива рости вгору. Не варто упускати цей період, а навпаки, прикласти всі сили для доведення процесу планування дитини до логічного завершення.

Підйом базальної температури пов’язаний з виробленням гормону прогестерону, який починає активно вироблятися в організмі жінки. Саме він буде утримувати вашу температуру в такому стані ще деякий час.

Нагрубання і болючість грудей

Характерною ознакою передує овуляції може послужити болючість молочних залоз. Для жінок, у яких груди реагує на зміни в менструальному циклі, приблизно через 10-14 днів після початку місячних можуть виникнути легкі болі в молочній залозі. Звіряючи ці фізіологічні зміни, і співвідносячи їх з графіком базальної температури можна з точністю визначити момент настання овуляції.

Тести на овуляцію

Для тих жінок, чиї симптоми не так яскраво виражені, або немає можливості проводити вимірювання базальної температури тіла, є альтернативний варіант. Для цього необхідно придбати в аптеці відповідні тести. І починати їх використовувати за призначенням за 10 днів до передбачуваної дати початку овуляції. Вони допомагають найбільш точно визначити день і тривалість овуляції.

Проводити тест на овуляцію в домашніх умовах досить просто: необхідно просто помочитися на тест-смужку, яка після закінчення певного проміжку часу повідомить вам необхідний результат.

Коли овуляція не визначається

Бувають випадки, коли овуляція в силу тих чи інших причин не настає. Тоді усі вищеописані прийоми не спрацьовують. Відсутність овуляції найчастіше буває викликана гормональними порушеннями в роботі організму, наявністю хронічних захворювань, спадковими особливостями.

Не варто впадати в паніку і йти на крайні заходи. Відновити репродуктивну функцію можливо звернувшись до грамотного фахівця, який з точністю визначить причини і призначить відповідне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *