Остеохондроз: причини, симптоми, лікування.


Остеохондроз – зміни в міжхребцевих відділах, викликаний порушенням обміну речовин між тканинами і який веде до серйозних порушень в роботі організму. Порушується будова і функції міжхребцевих дисків, які забезпечують рухливість організму.

У цієї недуги існує цілий ряд характерних симптомів:-біль у різних відділах хребта;-головні болі;-запаморочення;-нестабільний артеріальний тиск;-болі в правій підреберній області і області серця. Симптоматика даного захворювання дуже неоднозначна, тому його легко сплутати з багатьма іншими порушеннями в організмі.

Причини появи остеохондрозу.

З’ясувати точну причину захворювання досить важко. Тут можуть мати місце як спадкова схильність, травма, порушення обміну речовин, так і несприятливі фізичні навантаження на хребет, спричинені носінням тяжкості, великою масою тіла і т. д. Оскільки в основі лежить порушення живлення тканин, виникає остеохондроз в момент руйнування структури, з якої складається драглисте ядро хребта. В ньому знижується кількість вологи, що призводить до втрати її пружності та еластичності. Саме втрата рідини в суглобі веде до розвитку остеохондрозу.

Види остеохондрозу.

В залежності від місця зміни дегенеративного захворювання поділяють на:-остеохондроз шийного відділу хребта;-остеохондроз грудного відділу;-поперековий остеохондроз.

Як проявляється шийний остеохондроз.

Оскільки шийний відділ хребта є найбільш рухомим, що в поєднанні з постійними фізичними навантаженнями призводить до мікро травм. Найбільш явними ознаками шийного остеохондрозу є:-часті головні болі;- запаморочення;-порушення координації рухів;-шум, дзвін у вухах, погіршення слуху;-зміна голосу, захриплість.

Симптоми остеохондрозу грудного відділу.

Однією з найпоширеніших причин появи остеохондрозу грудного відділу хребта – це порушення постави і сколіоз. Оскільки грудний відділ малорухомий , симптоматика такого виду недуги досить специфічна, а саме:-болі в грудях, які посилюються при рухах та диханні;-серцеві, печінкові, шлункові болі (грудний остеохондроз може давати болю, характерні для іншого захворювання)

Цей вид остеохондрозу характерний для людей з малоактивним способом життя, які проводять багато часу за комп’ютером. Даний вид недуги також загрожує проблемами з кишечником і серцем. При загостренні – відчувається хворобливість грудини. Жінки в цей період сприймають біль як патологію молочних залоз. Період загострення може тривати кілька тижнів.

Симптоми остеохондрозу поперекового відділу хребта.

Різка біль в попереку після нахилу та повороту, думаю знайома великої частини наших читачів. Саме так починається поперековий остеохондроз. Основними специфічними симптомами захворювання є:- різної сили біль у попереку;-оніміння ніг, проблеми при ходьбі;-обмеження рухливості; він Виникає у людей, які піддають організм великої фізичної навантаженні, підняття тяжкості.

Лікування остеохондрозу.

При лікуванні остеохондрозу лікарі виділяють головні завдання: усунення фактора защемлення нерва, нормалізація міжхребцевих сполук, відновлення рухової активності, усунення болю. При підтвердженні діагнозу лікаря результатами лабораторних аналізів пацієнта в залежності від ступеня ураження проводиться лікування наступними методами:-знеболювання;- протизапальна терапія;-мануальна терапія, масаж;-фізіотерапія;-загальнозміцнююча терапія.За результатами обстеження, також може призначатися хірургічне втручання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *