Невиношування вагітності. Причини і діагностика.


Історії жінок, які страждають невиношуванням вагітності схожі один на одного. Вагітність переривається одна за одною на якомусь певному критичному терміні. Після декількох невдалих спроб завагітніти у жінки з’являється пригніченість, невпевненість у собі, відчуття безвиході. Такий стан жінки погіршує ситуацію і може стати причиною наступних викиднів.

Діагноз «Звичне невиношування» ставиться пацієнткам, у яких не менше двох разів відбувається довільне переривання вагітності на терміні до 37 тижнів.У багатьох найчастіше вагітність переривається на терміні до 28 тижнів – це перший триместр.

Діагностика і причини звичного невиношування.

Причиною одноразових викиднів часто можуть бути зовнішні фактори – несприятливі умови для вагітності, важка робота, часті сварки і стреси. Якщо говорити про звичному невиношуванні то мова вже йде про стан здоров’я жінки. Такий стан не може бути викликана одним з факторів, це як завжди наявність двох причин, що призводять до сумного результату.

Для того щоб з’ясувати причини невиношування необхідно пройти повне обстеження, в ході якого лікар буде цікавитися про наявність хронічних захворювань, перенесених інфекціях, зроблених раннє аборти, інших хірургічних втручаннях. Саме по собі обстеження складається з ряду аналізів і досліджень.

1. Ультразвукове дослідження репродуктивної системи жінки.У ході даного дослідження лікар отримує більш точну інформацію про будову і стан яєчників, зміни в будові матки(вади розвитку, пухлини, ендометріоз, зрощення в порожнині матки. Якщо лікар запідозрить істміко-цервикальную недостатність в ході першого УЗД, він призначить друге обстеження у другій фазі менструального циклу.

2. Гістеросальпінгографія та гістероскопія проводяться в основному при підозрі на внутрішньоматкову патологію, пороки розвитку матки.

3. Вимірювання ректальної температури. (температура в прямій кишці). Температура вимірюється протягом 2-3 меструальных циклів і допомагає отримати необхідну інформацію про гормональної функції яєчників. У більшості жінок, які страждають звичним невиношуванням це виявляється в недостатньому підйомі ректальної температури(різниця у першу і другу фазу циклу менше 0,4-0,5 градуса) і тривалість фази менше 10-12 днів.

4. Дослідження крові, спрямоване на визначення рівня різних гормонів. Практично у третини всіх жінок зі звичним невиношуванням зустрічається гіперандрогенія (підвищення рівня чоловічих статевих гормонів в жіночому організмі), яка може призвести до істміко-цервікальної недостатності. В даному випадку важливо досліджувати не тільки жіночі та чоловічі статеві гормони, що виділяються в жіночому організмі, але і гормони щитовидної залози, які мають безпосередній вплив на закладку тканин, правильне формування ембріона і його розвиток.

5. Дослідження крові на предмет вірусної інфекції (герпес, цитомегаловірус), дослідження статевих шляхів на предмет інфекцій, що передаються статевим шляхом (хламідії, мікоплазми, уреаплазма, герпес, цитомегаловірус і т. д.) у подружньої пари.Так само проводиться аналіз статевих шляхів на створення умовно – патогенної флори, яка в певних випадках може стати причиною загибелі плоду.

6. Обстеження крові, виявляють імунні порушення. Ці дослідження дуже різноманітні: пошук антитіл до кардиолипиновому антигену, до ДНК, до клітин крові і т. д.

7. Дослідження системи згортання крові. Лікарі рекомендують утримуватися від вагітності до стійкої нормалізації показників згортання крові, під час вагітності проводиться її регулярний контроль.

8. Чоловікам може бути рекомендований аналіз сперми, так як частою причиною загибелі ембріона часто бувають неповноцінні сперматозоїди.

9. При необхідності потрібно отримати консультацію ендокринолога і терапевта. Невиношування може бути наслідком соматичної хвороби, наприклад, цукровий діабет або гіпертонічна хвороба.

Якщо ви страждаєте звичним невиношуванням, постійне емоційне напруження може несприятливо позначитися на вашому здоров’ї – аж до розвитку безпліддя. У такій ситуації необхідно на час залишити спроби завагітніти і на час виїхати у відпустку, вам необхідно відпочити і відновити сили. В ряді випадків не завадить допомога психотерапевта і заспокійливих препаратів. Іноді легкі седативні препарати призначають після настання вагітності, щоб зняти напругу жінки під час «критичних термінів».

Дуже важливо намагатися не вступати в наступну вагітність без обстеження і попередньої підготовки, так як велика небезпека повторних втрат. Під час діючої вагітності складно з’ясувати причину втрати попередньої.протягом наступних 6 місяців після викидня, а краще одного року слід застосовувати засоби контрацепції. Даний час допоможе жінці заспокоїтися і набратися сил, так само за цей час вона зможе пройти повне обстеження і необхідне відновне лікування. Така підготовка веде до зниження кількості медикаментів під час вагітності, що дуже важливо для плоду.Після першої спіткала жінку невдачі їй необхідно звернутися до спеціалістів і почати обстежитися, щоб по можливості уникнути повторення трагедії, адже сучасний арсенал лікарської допомоги у більшості подібних випадків забезпечує благополучне народження доношеної дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *