Методи безболісного лікування зубів у дітей


На жаль, маленькі діти стикаються з тими ж захворюваннями порожнини рота, що й дорослі. Молочні зуби схильні діяльності шкідливих бактерій. Найбільш поширеною причиною карієсу є неправильний догляд за порожниною рота.

Зауважити стоматологічні захворювання не так-то просто. Зазвичай вони не проявляються тривалий час. Малюк не відчуває дискомфорту або болю при вживанні їжі. У результаті бактерії активно розмножуються, посилюючи перебіг хвороби.

Дуже важливо вчасно проходити профілактичні огляди. Вчасно почата терапія гарантує успішну боротьбу із захворюванням. До того ж, існують сучасні методи, що дозволяють вилікувати зуби малюків без болю.

Захворювання зубів в дитячому віці

Карієс – це захворювання порожнини рота, внаслідок якого уражається тверда тканина зуба, що призводить до його руйнування. Молочні зуби містять невелику кількість мінералів, тому не здатні в повній мірі чинити опір навалі» мікроорганізмів.
Пульпіт – це ускладнення, яке виникає із-за нелеченого карієсу. При цьому пульпа зуба сильно запалюється. Захворювання частіше діагностується у дітей, ніж у дорослих. Обумовлено це тим, що у молочних зубів сполучна тканина не така щільна, як у корінних.
Періодонтит – запалення зубних зв’язок і кісткової лунки. Це захворювання слід за пульпітом. Діти схильні йому так само, як і дорослі.

Діагностика захворювань

Карієс дає про себе знати зовнішніми ознаками: на зубах виникають коричневі або білі плями. Цей процес нерідко супроводжується хворобливими відчуттями при вживанні гарячої або холодної їжі. У деяких випадках з’являється неприємний запах з рота.

Помітивши перераховані вище ознаки, необхідно відвідати стоматолога. Тільки він зможе визначити стадію каріозного процесу і провести необхідне лікування. Слід пам’ятати, що патогенні бактерії розмножуються досить швидко. Чим раніше батьки відведуть свою дитину до лікаря, тим простіше буде справитися з карієсом.

Пульпіт – це дуже підступне захворювання, яке важко виявити самостійно. При цій патології у дитини виникає лише невелика біль у порожнині рота, на яку батьки іноді не звертають уваги. Діагностика пульпіту проводиться тільки стоматологом.

Якщо у дитини періодонтит, то при натисканні на уражений зуб з’являється сильний біль, посилюється з часом. Батьки можуть зауважити, що у малюка збільшилися лімфатичні вузли, підвищилася температура тіла, а тканини, що оточують хворий зуб, припухли.

Методи безболісного лікування зубів у дітей

Деякі дорослі помилково вважають, що лікувати недуги порожнини рота у малюків не потрібно, адже молочні зуби все одно коли-небудь випадуть, а на зміну їм прийдуть корінні. Однак люди, розмірковуючи подібним чином, забувають, що, по-перше, з ротової порожнини інфекція може потрапити в організм, а по-друге, діяльність шкідливих бактерій призводить до хворобливих відчуттів і інших неприємностей.

Багато малюки бояться стоматологів. На щастя, сьогодні практикується безболісне лікування зубів у дітей. Всі медичні маніпуляції проходять швидко і ефективно. Головне – вчасно розпізнати хворобу і звернутися до фахівця. Відповідальність за здоров’я дітей лежить на їх батьках.

На першій стадії карієсу лікування, швидше за все, не знадобиться. Достатньо буде обмежитися нанесенням сполук фтористого срібла («сріблення») на зубну емаль. При прогресуючої патології доктор видалить пошкоджені тканини і поставить пломбу. Ця процедура пройде швидко і не налякати малюка.

Крім сріблення існують інші методи безболісного лікування карієсу у дітей. До них відносяться:

терапія озоном (впливаючи на зубну емаль, це речовина пригнічує діяльність шкідливих бактерій);

інфільтрація (процедура, під час якої на хворий зуб наносять спеціальний гель, размягчающий емаль, після чого уражену ділянку обробляють спиртом і висушують, а саму емаль зміцнюють полімерною смолою);

лазерне вплив (лазерні промені руйнують тканину, пошкоджену кариозными бактеріями);

повітряно-абразивний спосіб усунення карієсу (при якому використовується спеціальний піскоструменевий прилад).

Для лікування пульпіту використовують один з перерахованих способів:

– лікування коронкової або кореневої частини пульпи;

– видалення коронкової пульпи, якщо необхідно зберегти функціонування кореневої пульпи;

– повна ліквідація пульпи з подальшим пломбуванням каналів;

– видалення пошкодженого зуба (в запущених випадках пульпіту).

При періодонтиті визначають ступінь пошкодження кореня і дізнаються, перейшло запалення на зачаток корінного зуба. Для цього виконують рентген. Захворювання ліквідують шляхом фіксації пломби. Якщо зуб рухається або хитається, то його видаляють.

Крайнім способом знеболювання є анестезія. Існують різні методи її виконання:

– седація, при якій дитини вводять в стан напівсну, в результаті чого він розслабляється, але може спілкуватися зі стоматологом (застосування методу можливо з 4-х років);

– місцева анестезія показана з 4-х років при розтині каналів і ліквідації нервів в молочних зубах (виконують аплікаційне знеболення, а потім вводять під ясна ін’єкцію анестетика);

– при сильних болях, пульпіті або одночасному пошкодженні декількох зубів проводять лікування під загальним наркозом (анестезію виконують за допомогою ін’єкцій або інгаляцій, якщо відсутні протипоказання).

Батьки повинні стежити за здоров’ям своїх дітей. Важливо привчати малюків до гігієни порожнини рота, а також своєчасно показувати їх зубного лікаря. Тільки в цьому випадку можна запобігти неприємні стоматологічні захворювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *