Коли починаються місячні після кесаревого при грудному і штучному вигодовуванні

Відсутність чергової менструації є основною ознакою вагітності, що змушує жінку провести домашнє тестування на неї. Місячні будуть відсутні протягом всього виношування – в цей період яєчники жінки відпочивають. А от після пологів менструальний цикл відновлюється у всіх жінок по-різному, на його відновлення впливають багато факторів. Про те, коли починаються місячні після кесаревого – поговоримо в нашій статті.

Особливості появи менструацій після кесаревого розтину

Відео про наслідки кесарева перетину
В першу чергу, потрібно відзначити, що ніякого впливу виду розродження на термін появи місячних немає. Перші місячні після кесаревого, як, втім, і після природних пологів з’являться не раніше, ніж в організмі жінки відбудеться повне відновлення гормонального фону і внутрішніх органів, які перебудувалися під час вагітності.

Менструація своєю появою зобов’язана складного процесу, щомісяця відбувається в репродуктивних органах жінки дітородного віку. І пов’язана вона з процесом дозрівання яйцеклітини, точніше, з особливим гормональним фоном, який в певні періоди часу панує в жіночому організмі.

По регулярності місячних можна судити про репродуктивне здоров’я і нормальному гормональному фоні жінки.

Самі по собі місячні являють собою періодичні виділення крові з статевих шляхів жінки. До їх складу входять фрагменти потовщеного шару ендометрію, загибла неоплодотворенная яйцеклітина і завершила функцію продукування прогестерону жовте тіло.

Овуляція поділяє цикл місячних на 2 фази, для кожної з якої характерний свій особливий гормональний рівень. І якщо в першій фазі циклу значно збільшений рівень естрогенів, необхідних для повноцінного дозрівання яйцеклітини після овуляції їх місце займає прогестерон – гормон, що зберігає вагітність у разі благополучного запліднення. Крім того, завдяки підвищеному рівню прогестерону в матці жінки починає зростати її внутрішній шар – ендометрій, який при початку вагітності ембріон імплантується. Але якщо зачаття в поточному циклі немає, то весь цей збільшений шар ендометрія відривається від порожнини матки, викликаючи пошкодження її дрібних судин і, як результат – менструальна кровотеча.

В нормі у жінки місячні тривають від 3 до 7 днів і ніяких хворобливих відчуттів при них, крім дискомфорту, немає.

Для того, щоб після природного або оперативного розродження весь цей процес заново запустився, має пройти певну кількість часу. Яєчники мають прокинутися і починати виконувати свою функцію, то ж стосується і гіпофіза, який отримує від організму сигнали про продукуванні тих чи інших гормонів.

Треба зазначити, що вільний грудне вигодовування за вимогою значно гальмує відновлення критичних днів, завдяки супроводжуючому його особливому гормонального фону, який забезпечуючи вироблення молока, пригнічує овуляцію і весь менструальний цикл.

Післяпологові процеси, що проходять в організмі жінки

Після пологів будь-якого виду у жінки з’являються рясні кров’янисті виділення, звані лохиями. Вони тривають, як правило, від 40 до 60 днів і являють собою результат фізіологічного очищення порожнини матки при її поверненні до попередніх, добеременным розмірами.

Лохії, незважаючи на схожу консистенцію, нічого спільного з менструальним кровотечею не мають. У перші дні після пологів вони зазвичай дуже рясні. Їх виділення збільшується в моменти скорочення матки і при прикладанні дитини до грудей. Грудне вигодовування стимулює вироблення особливих гормонів, що беруть участь у забезпеченні маткового скорочення. І це є однією з причин початку налагодження грудного вигодовування вже через пару годин після пологів.

протягом післяпологового періоду лохії змінюють свій характер і стають менш рясними. А ближче до завершення і взагалі стають мажущими. То, коли починаються місячні після кесаревого, буде залежати від індивідуальних особливостей жінки і особливих чинників, про які нижче піде мова.

Фактори, що впливають на відновлення місячного циклу після пологів

Як уже згадувалося вище, місячний цикл після пологів налагоджується у всіх жінок по-різному. На відновлення місячних можуть вплинути:

 • Спосіб життя молодої мами;
 • Її вік;
 • Відсутність проблем з регулярністю менструального циклу до вагітності;
 • Відсутність проблем з безпліддям;
 • Психологічний стан породіллі;
 • Особливості харчування молодої мами;
 • Наявність у неї повноцінного відпочинку;
 • Грудне вигодовування.

До речі, грудне вигодовування найбільш яскраво впливає на появу перших місячних після пологів. Справа в тому, що для вироблення молока, яке збільшується після кожного прикладання малюка до грудей, в організмі молодої мами синтезується особливий гормон – пролактин. Він, крім своїх основних функцій, пригнічує овуляцію і місячний цикл. Завдяки цьому у годуючої матері спостерігається фізіологічна аменорея.

В цьому випадку місячні відновлюються після введення прикорму в раціон малюка і заміни їм декількох годувань. Зазвичай вони приходять в проміжку між 6 – 18 місяцями після пологів.

Якщо ж з яких-небудь причин, налагодити грудне вигодовування не вдається, то менструальний цикл починає налагоджуватися вже через 12 тижнів після пологів.

Порушення місячного циклу після кесаревого розтину

Відео про відсутність місячних після пологів
Незважаючи на те, що кесарів розтин вважається досить поширеною операцією, іноді після нього у жінок з’являються деякі ускладнення, пов’язані з роботою репродуктивних органів. І найчастіше цим ускладненням порушення регулярності місячного циклу.
Після кесаревого розтину до лікаря потрібно поспішити при виявленні у себе таких тривожних дзвінків»:

 • Мізерні місячні;
 • Рясні менструації;
 • Тривалі або короткі критичні дні.

Насторожити жінку повинні і рясні місячні після кесарева розтину і, якщо їх немає зовсім. Вони можуть вказувати на залишки в порожнині матки плодових оболонок і недостатнє її очищення.

При налагодженні вільного грудного вигодовування за вимогою місячні після кесаревого розтину з’являться не скоро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *