Економиш електроенергію в квартирі – дбаєш не тільки про свій гаманець, а й про благополучну екосистемі планети

 • Підрахували – розплакалися … І купили енергозберігаючі лампочки
 • Навчіться розумного підходу до використання освітлення
 • Утеплюємо квартиру – економимо на витраті електроенергії
 • Зверніть увагу на проводку
 • Поради власникам електроплит на кухні
 • Популярні побутові прилади
 • Економія електроенергії за допомогою деяких допоміжних приладів
 • Економія електроенергії починається в магазині
 • Інформований – значить озброєний

Кількість електроприладів в наших оселях постійно збільшується, зростають і рахунки за електроенергію. Ось чому дуже актуальне питання: як економити електроенергію в квартирі?

Втім, питання тут простий економією сімейного бюджету не обмежується. А енергоресурси? А забруднення навколишнього середовища в результаті викидів? Проілюструємо це на цифрах.

Уявімо, що вам вдалося знизити споживання електроенергії на 100 Вт Це означає, що ви зберегли:

 • вугілля – 48 кілограм
 • нафту – 33 літра
 • газ – 35 кубічних метрів

Так що, вивчаючи питання, як економити на електриці, і впроваджуючи на практиці різні способи заощадження енергії, ми ще й дбаємо про майбутні покоління. Отже, давайте розбиратися, який прилад або пристрій допоможуть нам економити електроенергію в квартирі.

Підрахували – розплакалися … І купили енергозберігаючі лампочки

Будь-який процес економії вимагає аналізу. Візьмемо звичайні лампи розжарювання. Скільки енергії вони витрачають?

Ніякої прилад для підрахунку нам не потрібен:

 • В якості стандарту візьмемо люстру, у якої 4 плафона. А значить – 4 лампочки. Якщо вони будуть по 100 Вт, то неважко підрахувати, що за годину такий освітлювальний прилад споживає 400 Вт
 • Тепер помножте на кількість годин і на дні місяця. Наприклад, 4:00 роботи люстри в день дадуть 124 години на місяць. Помножимо на 400 Вт Отримаємо 49600 Вт Приблизно 50 кВт
 • Множте це число на ціну електроенергії в вашому регіоні і поспішаєте в магазин, щоб купити такий пристрій, як енергозберігаюча лампочка. Ще краще буде, якщо ви встановите у себе світлодіоди. Тим самим ви значно знизите витрата електроенергії

Ніхто не сперечається, що енергозберігаюча лампочка коштує дорожче звичайної лампи розжарювання. Світлодіод ще дорожче.

Але, якщо прораховувати економію на весь період експлуатації, то, що не вдаючись в усі подробиці підрахунку, можемо сказати, що установка економічних лампочок дає загальну економію на третину. Нехай на місяць це буде (на прикладі однієї люстри) близько 17 кВт. Але в рік це вже 204 кВт. А скільки це вугілля, нафти і газу?

Навчіться розумного підходу до використання освітлення

Всього існує 3 види освітлення. Його можна розділити на:

 1. загального характеру
 2. місцеве освітлення
 3. комбіноване

Як нам використовувати ці знання, щоб економити електроенергію ?

Потрібно намагатися по максимуму користуватися природним сонячним освітленням:

 • Виконуючи ремонт квартири, постарайтеся зробити так, щоб стіни були світлими
 • Вікна завішуйте тільки світлими фіранками
 • Не змушуйте підвіконня вазочками, квітковими горщиками або чимось іншим. Завдання просте – користуємося природним світлом з вулиці максимально довгий час доби
 • Також грамотно користуйтеся місцевим, зональним освітленням. З цією метою визначте у своєму житлі зони, в яких ви частіше будете знаходиться підлягає. Наприклад, де ви будете читати книги або газети. У таких місцях і розміщуйте освітлювальний прилад , будь то світильник чи бра

Такий комбінований підхід до використання освітлення, дозволяє на рік економити не одну сотню кВт.

А ось ще один вельми простий спосіб економити електроенергію. Частіше мийте плафони на люстрах. Це такий пристрій, який має звичай забруднюватися досить швидко.

Утеплюємо квартиру – економимо на витраті електроенергії

Дуже часто жителі міських багатоповерхівок відчувають дефіцит тепла. Особливо погано опалюються квартири на верхніх поверхах. Вода туди по батареях надходить трохи тепла. Ось і доводиться застосовувати додатково якоїсь електричний прилад. Також з нашим графіком опалювального сезону, городяни змушені користуватися обігрівачами у весняно-осінній час. Як т
ут економити?

У першу чергу, щоб не опалювати вулицю, замініть дерев’яні вікна на металопластикові. Таким чином, ви відразу збережіть близько 20% тепла в квартирах. Утепліть обов’язково лоджію.

Ось ще маленька порада. Коли ви займаєтеся провітрюванням приміщення, то на цей час відключіть пристрій, який підігріває додатково вашу квартиру. Все одно це тепло піде на вулицю.

Зверніть увагу на проводку

Багато хто, аналізуючи витрати електроенергії в квартирі, звертають увагу на те, який прилад або пристрій у них споживає енергію. Це все правильно. Але аналіз треба починати з електропроводки.

Завдання – якомога менше включати в мережу трійників і перенесень. Ці подовжувачі підвищують опір мережі. А від цього збільшується витрата електроенергії. Так як трійники і перенесення використовуються в постійному режимі, вони викликають додатковий 30% витрати електроенергії.

Порахуйте, скільки приладів у вас перебувають в режимі”standby”. Ви знаєте, що такий прилад, як телевізор або програвач-DVD, навіть якщо він не працює, то в режимі”stanby”споживає енергію. Це легко побачити, якщо звернути увагу на вогник світлодіода. А відомо, що таке, наприклад, пристрій, як акустична система, здатне в режимі очікування споживати в годину до 11 Вт Вихід один – вимикати побутовий прилад повністю.

Поради власникам електроплит на кухні

Якщо у вас на кухні встановлено такий прилад, як електроплита, то скористайтеся простими порадами для економії електроенергії:

 • Конфорка повинна працювати в режимі повної потужності, тільки до тих пір, поки закипить вода. Далі, зменшіть потужність. Це ніяк не впливає на швидкість приготування страви, але енергії заощадить пристойно
 • При варінні, тримайте каструлі закритими. Це дає економію в 2,5 рази

 • Не ставити на плиту каструлі, які по діаметру менше конфорки. Це просто марна трата енергії
 • Вимикайте конфорку не тоді, коли страва готова повністю, а трохи раніше. Воно”дійде”за рахунок залишку тепла в конфорці і в посуді
 • Коли варите овочі, то їх не обов’язково повністю заливати водою. Овочі прекрасно будуть готові і на половині води
 • Перевірте дно вашого посуду. Воно повинно бути повністю рівне. Деформоване дно не зможе щільно прилягати до конфорці. Значить, і витрата буде більше

 • Купіть собі скороварку. Вона дає дворазову економію електроенергії
 • Найекономічніша посуд, яке варто ставити на такий прилад, як електроплита, повинна бути зроблена з нержавіючої сталі

Популярні побутові прилади

 • Звернемо увагу на холодильник

Не кладіть такий прилад, як холодильник, поряд з батареєю або газовою плитою. Так він нагрівається досить швидко і тоді частіше включається. Витрата електроенергії, природно, зростає.

Також не слід виставляти холодильник на максимальний режим. У середньому режимі он прекрасно зберігає продукти. А ще намагайтеся рідше відкривати дверці. І не тримайте її відкритою підлягає.

 • Не забудьте про пилосос

Щоб ваш пилосос працював в режимі економічного витрачання електроенергії, не забувайте його регулярно звільняти від накопичилася пилу.

Відомо, що забитий пилом пилосос споживає на 20-25% електроенергії більше.

Економія електроенергії за допомогою деяких допоміжних приладів

Дуже ефективно використовувати в побуті такий пристрій, як диммер. Особливо добре він працює зі світлодіодами. Можна робити це за допомогою пульта. Освітлення регулюється, як по яскравості, так і по потужності.

Є ще один сучасний спосіб економії електроенергії. Це датчик руху. Коли він не виявляє людини в квартирі, він сам вимикає лампочку. Це дуже зручно, наприклад, щодо такого приміщення, як коридор або ванна. Дуже часто ми просто забуваємо вимикати тут світло. Датчик руху прийде нам на допомогу.

Економія електроенергії починається в магазині

Коли купуєте який-небудь прилад, що працює на електроенергії, зверніть увагу, щоб він був з маркуванням категорія”А”. Це самі економічні прилади. Іноді тільки таке знання при покупці дозволяє забезпечити до 50% економії.

До речі, найбільш неекономічними є пристрої, які виробник постачає буквами E, F і G.

Інформований – значить озброєний

Ось ще один виключно корисний прилад, який варто використовувати в справі економії електроенергії. Його називають”побутової ватметр”. З його допомогою дуже легко займатися процесом економії. Ви дізнаєтеся багато цікавого про те, як витрачаються ваші електро ватти.

Ось яку інформацію ви отримаєте за допомогою ваттметра:

 1. Який конкретно витрата електроенергії виходить тоді, коли ви не виключаєте комп’ютер
 2. Скільки ват споживає ваш старенький холодильник. Побачивши цифри, вам відразу захочеться змінити його на новий. До речі, іноді, купивши новий холодильник, ви за кілька років, за рахунок економії електроенергії, можете”відбити”кошти на його покупку
 3. А скільки витрачає посудомийна машина, а пральна. Праска, фен і так далі і тому подібне
 4. Скільки”бере”телевізор в стані очікування

Озброївшись такою інформацією, ви легко зможете виробити способи розумного використання електричної енергії у вашій квартирі.

І ще, мабуть, головне. Економити електроенергію не так вже й важко. Важко самого себе дисциплінувати. Виходить, що головна перешкода, як не дивно, ми самі. Ось чому так необхідно усвідомити всю важливість цього процесу. І тоді, з новими знаннями, в путь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *