чи Можна завагітніти при грудному вигодовуванні або годування як спосіб контрацепції

чи Можна завагітніти при грудному вигодовуванні? При годуванні груддю за вимогами малюка в більшості випадків вагітність не настає. Але, якщо не особливо дотримуватися правил годування?

Завжди діє метод лактаційної аменореї»?

Відео про можливість завагітніти при грудному вигодовуванні
Годування груддю не призводить до вагітності жінки, адже під час годування дитини відсутній менструальний цикл і зачаття дитини неможливо. Іншими словами, організм ще не прийшов в себе, не відновився після пологів, тим самим, показує, що не готовий до зачаття. Крім цього, важко завагітніти в цей період чинності вироблення особливих гормонів, який переважає над репродуктивною функцією жінки, що годує. Цей гормон називається пролактин.

Але 100% гарантії ніхто не дає. В такий період ймовірність зачати дитину дорівнює 10% за умови, що жінка не брала засоби, що стимулюють овуляцію.

Ідеальний термін для подальшої вагітності – за 2-3 місяці до закінчення лактації. У такому випадку при годуванні дитини ознаки вагітності будуть чіткі, а на годування дитини груддю це ніяк не вплине.

Для того, щоб цей метод був ефективний, слід дотримуватися наступних умов:

 • дитину слід годувати на вимогу, при цьому, не розбавляючи материнське молоко сумішами і водою;
 • на добу дитини потрібно годувати 10 разів невеликими порціями і 6 повноцінними порціями, проміжок між годуваннями повинен становити не більше 6 годин;
 • не привчати дитину до соску;
 • протягом 3 місяців після початку лактації менструальний цикл не відновлений.

Однак, під уникнення небажаних наслідків, краще використовувати додаткові засоби контрацепції.

Ознаки вагітності при годуванні груддю

Відео про методи контрацепції
Якщо ви годуєте грудьми дитини і при цьому думаєте, що можете бути вагітною, зверніть на такі ознаки вагітності в цей період:

 • молоко змінило склад, що помітно впливає на поведінку дитини і його стільці;
 • кількість молока знизилося, адже організму потрібні сили й енергія на розвиток нового життя;
 • грудні залози і соски стали хворіти, внаслідок чого ви не можете годувати груддю;
 • якщо у вас відновився менструальний цикл при годуванні малюка, то тепер у вас може бути затримка;
 • втому, токсикоз;
 • часті позиви в туалет;
 • нудота.

Все-таки для повного відновлення організму після пологів перед наступною вагітністю знадобитися два-три роки. Повірте, так ви зможете нормально годувати малюка, відновите свої сили для виношування дитини і відпочинете.

Не варто відкладати візит до гінеколога при перших ознаках вагітності. Якщо вагітність незапланована і потрібно аборт, зверніть увагу, що це особливо важливо, якщо мало місце кесарів розтин. Не варто відразу ж відучувати дитину від грудей, просто додайте в свій раціон більше вітамінів і проконсультуйтеся з лікарем.

Як може вплинути грудне вигодовування на нову вагітність?

Коли жінка дізнається, що вона знову вагітна, вона знаходиться в складній ситуації і просто не знає, що їй робити: відлучати дитину від грудей, але він так ще до неї прив’язаний, або не відлучати, але як це може вплинути на малюка в утробі.

Для початку не панікуйте, а просто проконсультуйтеся з акушером. Якщо вагітність протікає добре, причин відлучати дитину від грудей – немає. Слід знати, що природа в цьому випадку спочатку захищає того, хто слабкіший і менше, а це значить, що в першу чергу поживні речовини отримує малюк в утробі матері, а потім вже організм мами подбає про потреби підростаючого малюка, а самій мамі залишається все інше. Саме тому годує, і до того ж, вагітна мама повинна приділяти максимум уваги своєму здоров’ю та харчування.

У період вагітності та годування груди стає особливо чутливою, але, як показує практика, це відчуття зникає через 2 тижні, не маючи при цьому жодних негативних наслідків для підростаючого малюка.

Не турбуйтеся, що соски можуть стати більш дратівливі, адже в даному періоді тонус матки значно підвищений, і до 34 тижня вагітності матка не реагує на гормон окситоцин, який в свою чергу виробляється у відповідь на стимуляцію. Тому краще довіряти не лише своїм почуттям, але й прислухатися до порад лікаря. Якщо він порадить відучити дитину від грудей у визначені терміни вагітності, виконуйте його рекомендації.

Якщо при настанні вагітності вашому первістку виповнився рік, то можна відучити його від грудей. Природа вам сама в цьому допоможе і підкаже, адже в середині вагітності під впливом гормонів кількість молока стане менше, зміниться смак – стане гірким, і малюк сам відмовиться від молока.

Якщо ви годуєте малюка грудьми і не плануєте вагітність, знайте, що завжди краще підстрахуватися. Так, у більшості випадків метод лактаційної аменореї безпечний в плані методу контрацепції ним користувалися ще наші бабусі, але це було давно. В ті часи це була швидше вимушена міра, і все одно багато хто з них беременнели.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *