Як самостійно виготовити садові гойдалки?

 • Раз дощечка, два дощечка
 • Гойдалки для малюків
 • Надійність і ще раз надійність
 • Гойдалки для дорослих з дерева
 • Дизайнерські пропозиції
 • Тварини на дачі

Упродовж усього свого життя людина не може позбутися звичок, які в ньому живуть ще від материнської колиски. Тому на відокремленому ділянці своєї дачі він і будує гойдалки. Дітям на забаву, дорослим для відпочинку. Вони і заспокоюють, і розслаблюють. Підсвідомо спрацьовує рефлекс, отриманий ще в дитинстві – близькість матері, захищеність від усіх бід і напастей в колисці під материнським турботливим крилом.

За своїм призначенням гойдалки можна розділити на три види – для дітей, для дорослих і сімейні. Призначення дитячих – дати дитині розважитися, розвинутися фізично і дати трохи відпочити дорослим. Для дорослих на дачі вони просто необхідні для комфортного відпочинку на свіжому повітрі. Сімейні об’єднують в собі всі попередні призначення. Приємно всією сім’єю посидіти на плавно погойдуються гойдалках і почитати своєму чаду казки.

Зробити садові гойдалки своїми руками просто і захоплююче. Для цього не потрібно великих фізичних навантажень, це не спричинить великі фінансові витрати, але підніме авторитет всередині сім’ї. Зміцнить значимість батька у дітей і чоловіка у своєї коханої дружини. Хто сміливо йде вперед до невідомого – той здатний досягти запаморочливих висот.

Раз дощечка, два дощечка

Для будівництва гойдалок треба зробити хоча б приблизний креслення. Він буде потрібно для правильного вибору матеріалу і його кількості. Для дитячого варіанта матеріалу піде значно менше, ніж на сімейні гойдалки. І по конструкції вони будуть простіше. Тут треба завжди пам’ятати про надійність. Краще зробити конструкцію з запасом міцності.

Гойдалки з дерева – найприйнятніший варіант для дачі. Легко обробляється будь-яким доступним інструментом. За допомогою електричного інструменту такі гойдалки можна зробити швидко і оригінально.

Конструкція гойдалок складається з трьох основних деталей – сидіння, підвіски і опори. До опори буде підвішуватися сидіння, тому вона повинна витримувати навантаження. Підвіски можуть бути з будь-якого матеріалу, головне – щоб він забезпечував гнучкість і міцність. В якості сидіння можна застосувати все, що опиниться під рукою.

Опори мають П-подібну форму. Така форма за багато років використання виявилася найбільш міцною і стійкою. Вона складається з двох ніг і поперечини. Ноги опори можна зробити з бруса або з колод. Форма ноги будь-яка. Є багато варіантів, в яких нога – це просто укопане колода, а є нога у формі букви”А”. Вибір варіанту – за творцем цього технічного проекту.

Гойдалки для малюків

У цих гойдалках важливо все. Опорою може послужити міцний дубовий сук. Треба тільки подбати, щоб підвіски не пошкодили його кору і верхній шар деревини. Не варто просто накидати на нього мотузкові петлі. Вони перетруть кору і завдадуть дереву шкоду. Краще закріпити два широкі хомута по товщині сука, а до них прикріпити підвіски.

Якщо відповідного дерева на ділянці ще немає, то можна вкопати на глибину 50-90 см два вертикальні бревнишка, діаметром від 80 до 120 мм. Кінці колод, які будуть закопуватися в землю, бажано обробити бітумом і обернути шаром руберойду. Це продовжить життя опорі. Навколо стовпчиків землю треба засипати потроху і постійно утрамбовувати якими доступними способами.

Надійність і ще раз надійність

 • На встановлені стовпчики кріпиться поперечина. Її матеріал залежить від навантаження. Можна взяти таке ж колода, як і на стовпчики. Кріпиться перекладина за допомогою болтів, шпильок, хомутів або звичайних скоб
 • Щоб перекладина надійно і стійко лежала на стовпчиках, на верхніх майданчиках колод випилюють кутове гніздо. У нього і будуть вкладатися кінці поперечини
 • У перекладині свердлять два крізні отвори для кріплення підвісок. Кріпленням може бути шпилька з гачком чи петлею на кінці. За допомогою великих шайб і гайок вона закріплюється на перекладині гачками вниз

 • В якості підвісок підійде капронова мотузка. Край необхідно обпалити, щоб її кінці не розпліталися і не перетворювалися на мочало. З’єднати підвіски з поперечиною можна карабінами
 • Сидіння для малюка має бути зручним і безпечним. Малюк
  и швидко засипають у гойдалках, тому треба передбачити огорожу навколо сидіння. Навіть задрімав дитина буде почувати себе комфортно
 • У спекотну літню погоду для малюків дуже бажано зробити навіс, щоб не було потрапляння прямих сонячних променів. Можна спорудити і невеликий знімний балдахін, щоб задрімав дитини не турбували докучливі комахи

Гойдалки для дорослих з дерева

Подібні гойдалки важко зробити без креслення. Дорослі – це не діти, у них і вага більше, і бажання різні. Тому розрахунок гойдалок для дорослих треба виробляти від сидіння. Якщо воно одномісне, то і розрахунок навантажень буде менше. Для багатомісних гойдалок потрібні інші розрахунки.

У розрахунки треба укладати і розмір сидіння. Багато особини жіночої статі дуже люблять поніжитися на сонечку, позагоряти на плавно хитних гойдалках. Не дуже зручно лежати на короткому сидінні, тому воно повинно влаштовувати по довжині. На такому сидінні повинна поміщатися і вся родина. Зручна спинка, анатомічна кривизна сидіння – це важливі деталі, які можна випускати з виду.

Опори бажано робити у вигляді літери”А”. З деревини міцною і без великих сучків. Тут будуть доречні стругані бруси або дошки товщиною не менше 50 мм. Всі деталі опори з’єднуються саморізами діаметром 8-10 мм. Ті самі вимоги стосуються і перекладини.

В якості підвісок краще застосувати декоративні ланцюга. Але підійде і інший матеріал, який буде забезпечувати потрібну міцність.

На опорі бажано закріпити рамку для тенту і передбачити знімну конструкцію. Якщо залишити тент на зиму, то під дією сонця, дощової води і снігу він швидко перетворитися на ганчірку.

Дизайнерські пропозиції

Якщо гойдалки для дорослих або сімейні гойдалки передбачають багаторічне використання, то не буде зайвим укласти на площадку плитку. Під гойдалками завжди утворюється ямка від ніг. Потім в цю ямку потрапляє дощова вода, руйнується структура грунту. Зовнішній вигляд стає неохайним.

Покладена під гойдалками плитка створить комфортність. Можна викласти плиткою і доріжку до гойдалок.

Гойдалки з дерева для дорослих бажано захистити від впливу атмосферної вологи. Дерев’яні деталі можна обробити просоченнями, покрити захисними лаками, які підкреслять фактурний малюнок дерева.

Вишукані любителі попрацювати з деревом оформляють опори і сидіння різьбленим орнаментом. Особливо привабливі конструкції з дерев, які більше схожі на корчі. Правильно оброблені, вони стають схожі на химерних жителів казок.

Не намагайтеся робити сидіння гойдалок з м’якими покриттями. З першими змінами погоди іон візьмуть в себе багато вологи і стануть непридатними для відпочинку. Краще рішення – сидіння з струганих рейок. М’які подушки або пледи можна просто покласти на час відпочинку.

Тварини на дачі

Невелика ремарка з приводу наших чотириногих друзів. Серед них досить багато любителів повалятися на гойдалках. З чим це пов’язано – незрозуміло, але факт залишається фактом. Від них на сидінні, особливо в період линьки, залишається багато вовни, яку не так просто прибрати.

Щоб якось полегшити собі завдання, треба обов’язково застосовувати тільки стругані деталі з дерева. Виділіть який-небудь старенький килимок, яким будете застеляти сидіння гойдалок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *